Professori kertoo, Ukraina siirtänyt sotilaitaan pohjoiseen, menettää alueitaan ratkaisevasti idässä.
Mediatempaus ottaa veronsa.
https://www.youtube.com/watch?v=oYN9WB5x8yM
Meneekö lapsi pesuveden mukana?
9
121
Vastaukset
- Anonyymi
8 miljoonaa katsojaa kahdessa tunnissa, mikä tämä kanava oikein on?
- Anonyymi
Etkö ole ennen kuullut YouTubesta?
- Anonyymi
Ukrainan Kurskissa saamat alueet näyttävät kyllä itikan pillulta siihen nähden mitä Venäjä on valloittanut, ja tulee hölmöt tempauksen johdosta valloittamaan?
Ei ihme ettei Ukrainassa järjestetä pressavaaleja... - Anonyymi
Toivotaan ettei mene äitikin.
- Anonyymi
Ulkomailla uutisoidaan toisin mitä Suomessa?
- Anonyymi
Englannissa on toisenlainen uutiskulttuuri mitä Suomessa.
Siellä kerrotaan asioista laajemmin, jopa kriittisesti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Englannissa on toisenlainen uutiskulttuuri mitä Suomessa.
Siellä kerrotaan asioista laajemmin, jopa kriittisesti.Ilmeisesti tuollainen kanava kiinnostaa ihmisiä, puhuvat edes puolet totta.
- Anonyymi
Venäläiseltä on pääsy valehtelevaan youtubeen kielletty.
- Anonyymi
Ukrainalle:
Mikä on kun ei miehet riitä, mikä on kun ei onnistu...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p325012Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2344825Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1574796Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1204593Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil143692Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192374Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32158- 661697
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241614- 2011325