Li on yleensä hyvä puhumaan, mutta nyt ajatus alkaa olla jo Brysselissä.
On ihan päivänselvää, ettei hallitus tue vassareiden tupailtoja. Se on hyvä juttu koska kansa ei sitä halua.
Hallitus ei myöskään toteuta vassareiden veroideologiaa eikä sitä toteuttanut edes edellinen hallitus. Se johtuu siitä, että ne ovat täysin päättömiä.
Li valittaa, ettei hallitus anna kommareille rahaa
26
252
Vastaukset
- Anonyymi
Jos Orpoa syytetään siltarumpupolitiikasta, niin vasemmisto on aina elättänyt omaa porukkaa syytämällä rahaa erilaisiin marxilaisfeministisiin hankkeisiin ja vasemmistolaiseen kansalaistoimintaan.
Ymmärrän sen koska vasemmistolaisuuteen kuuluu tuottamaton toiminta, jonka muut maksavat. Se on KGB:n aloittamaa propagandaa ja erittäin onnistunutta aikoinaan. Perinteet velvoittavat.
Homma on kuitenkin niin, että toiminnan mielekkyydelle erinomainen mittari on raha. Jos siitä hyötyvät eivät itse pidä sitä sen arvoisena, että käyttävät siihen omaa rahaa, se loppuu ennemmin tai myöhemmin.- Anonyymi
Yksilöipä ne marxilaisfeministiset hankkeet ja vasemmistolainen kansalaistoiminta. Ihan kohta kohdalta ?
- Anonyymi
Jis ei anna niin antaa ainakin eikailee rahaa
Köyhiltä oyetaan ja annetaa rikkaille monimiljonääreille
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹👺🌵🌹🌹🌵😌🚕🚓🥰😅😆🛺🛺🛺🛺🥰😃🌴🔪🔪
Yrittäjät nauttikaa nyt ihailemastanne kokoomus politiikasata jossa kansalta viedään kaikki rahat ja teille ei jää mitään
Rikas monimiljonääri vaan rikastuu
Vale kokkare - Anonyymi
Tämä foorumi täyttää määritelmän ihan hyvin.
- Anonyymi
Li voi nyt näyttää kylynsä Brysselissä jos vaikka saisi kommunismin aatetta vietyä siellä eteenpäin!
- Anonyymi
Pikemminkin Venäjän aatetta ja etua.
Siihen porukkaan Li kuuluu - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pikemminkin Venäjän aatetta ja etua.
Siihen porukkaan Li kuuluuEli vasemmistolainen kannattaa äärioikeistolaisen toimintaa. Oletko nyt ihan täysipäinen ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli vasemmistolainen kannattaa äärioikeistolaisen toimintaa. Oletko nyt ihan täysipäinen ?
Teoriassa ei pitäisi käydä niin, mutta Brysselistä on tarpeeksi dokumentteja osoittamaan, että näin on.
Vaaleissa Li valehteli, että olisi olemassa joku "pohjoismainen" GUE/NGL, joka ei olisi Venäjän tukiryhmä.
Li luotti siihen, ettei vasemmistolainen tiedä, ettei pohjoismainen ryhmä ole mahdollinen koska ryhmässä pitää olla edustajia vähintään 7 maasta. Jokainen tietää, että pohjoimaita on vain neljä ja niistä vain kaksi on EU:ssa.
On suuri kusetus väittää, että pohjoismainen vasemmistoryhmä olisi EU:ssa mahdollinen koska parhaassakin tapauksessa siinä olisi vain Suomi ja Ruotsi sekä 5 maata pohjoismainen ulkopuolelta.
Li Andersson:
Meille on ehdoton kynnyskysymys, että kaikki vasemmistoryhmän puolueet tuomitsevat selvästi Venäjän laittoman hyökkäyssodan Ukrainassa
Kuinkas sitten kävikään... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli vasemmistolainen kannattaa äärioikeistolaisen toimintaa. Oletko nyt ihan täysipäinen ?
"Eli vasemmistolainen kannattaa äärioikeistolaisen toimintaa. Oletko nyt ihan täysipäinen?"
No nythän meinaa näköjään kommarilla mennä ihan kuuppa jumiin.... Li on aina ollut äärivasuri ja venäjän suuri ystävä, ei siis todellakaan ole mikään ihme, että liittyivät Rysselissäkin venäjämielisiin ryhmiin... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Eli vasemmistolainen kannattaa äärioikeistolaisen toimintaa. Oletko nyt ihan täysipäinen?"
No nythän meinaa näköjään kommarilla mennä ihan kuuppa jumiin.... Li on aina ollut äärivasuri ja venäjän suuri ystävä, ei siis todellakaan ole mikään ihme, että liittyivät Rysselissäkin venäjämielisiin ryhmiin...Olet melko sekaisin. Kannattaisi olla muutama päivä raittiina.
- Anonyymi
Päivän naurettavin kirjoitelma. Persun harmitusta ei voi olla huomaamatta.
- Anonyymi
Totuus on ikävä niille, jotka valehtelevat työkseen...
- Anonyymi
"Päivän naurettavin kirjoitelma"
Tuollako "kuittaat" totuuden Rysselin venäjämielisistä ryhmistä, joihin NYT myös meidän kommunistimepit Liin johdolla liittyivät???? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totuus on ikävä niille, jotka valehtelevat työkseen...
Tämä on jo noille meidän äärivasuri kommareille niin tuttua, etteivät ole aikoihin erottaneet valhetta omasta totuudestaan, joka luonnollisesti on kaukana totuudesta.....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Päivän naurettavin kirjoitelma"
Tuollako "kuittaat" totuuden Rysselin venäjämielisistä ryhmistä, joihin NYT myös meidän kommunistimepit Liin johdolla liittyivät????Eivät liity, vaan ovat olleet siinä iät ja ajat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on jo noille meidän äärivasuri kommareille niin tuttua, etteivät ole aikoihin erottaneet valhetta omasta totuudestaan, joka luonnollisesti on kaukana totuudesta.....
Suvi-Anne Siimes 4.7.2024:
"toisenlaisen vihervasemmistoryhmän muodostaminen ei sitten pohjoismaiden vassareilta onnistunutkaan. "
No ei, mun kaksi maata ei siihen riitä vaan tarvitaan vähintään seitsemän.
🤡🤡🤡 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suvi-Anne Siimes 4.7.2024:
"toisenlaisen vihervasemmistoryhmän muodostaminen ei sitten pohjoismaiden vassareilta onnistunutkaan. "
No ei, mun kaksi maata ei siihen riitä vaan tarvitaan vähintään seitsemän.
🤡🤡🤡Andersson kuitenkin ilmoittaa ylpeänä saavutuksestaan:
"Emme tule istumaan samassa ryhmässä viime kaudella kohua herättäneiden kahden irlantilaisen itsenäisen edustajan kanssa"
Se on suoraselkäistä puhetta varsinkin, kun Clare Daly ja Mick Wallace eivät kuulu vasemmistoryhmään, koska he putosivat EU-parlamentista.
Hienosti tehty Li ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Päivän naurettavin kirjoitelma"
Tuollako "kuittaat" totuuden Rysselin venäjämielisistä ryhmistä, joihin NYT myös meidän kommunistimepit Liin johdolla liittyivät????Voi persu pieni. Otahan nyt ne lääkkeet etteivät harhasi muutu pahemmiksi.
- Anonyymi
Lilille samantekevää meneekö suomi Kenian tasolle. Oma kannatus kaikki kaikessa.
- Anonyymi
Kenialaiset loukkaantuvat tuosta.
Kenian talous kasvaa 6% vuodessa, sen työllisyys on parempi kuin meillä ja väestö on nuorta ja ahkeraa. - Anonyymi
On niin katkeraa... niin katkeraa...
- Anonyymi
Afrikan maissa olisi valtavasti potentiaalia. Kaikki maat elää todellisessa köyhyydessä. Ei ole teollisuutta eikä muutakaan. Miksi Tesla tai jokunen muu ei perusta tehtaitaan sinne.
- Anonyymi
Olet väärässä.
Afrikan maissa elintaso on varsin kohtuullinen. Köyhyyttä ja nälänhätää on ainoastaan kriisialueilla, joissa käydään sotia.
Afrikkaa ei voi käsitellä yhtenä alueena. Se olisi sama kuin väittäisi eurooppalaisten puhuvan suomea tai amerikkalaisten pelaavan koripalloa. Molemmat ovat totta, mutta vain pienelle vähemmistölle.
Lukutaito, koulutus ja elintaso ovat suurimmassa osassa Afrikan maita hyvällä tasolla. Meillä vain uutisoidaan asioista silloin, kun ne menevät huonosti. Median luoma kuva Afrikasta on vääristynyt huonoon suuntaan ja käsitteenä Afrikka yhtenä homogeenisena alueena on absurdi.
- Anonyymi
No kerro missä Afrikan maassa hyvin pyyhkii? Jos verrataan Euroopan maihin.
- Anonyymi
Hyvinhän niissä maissa pyyhkii kun ei ole persut sotkemassa asioista.
- Anonyymi
Vaikkapa se Kenia.
Tai Tunisia, Etelä-Afrikka, Seychellit
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741185EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30636