Palestiina tuonut paljon surkeutta alueille, sotaisia. kai vasureille parempaa pommistusta.
Punavihreät iran - Palestiina akselissa, jossa Putin myös häärii taustalla. Ettei sekään hääppöstä ole tukea pommittajia.
Vasemmistoliitto tukee Palestiinan terroristeja
31
541
Vastaukset
- Anonyymi
Vasemmistoliitto tukee kaikenlaista ja -maalaista roskaväkeä.
- Anonyymi
Saksassa taas heikossa asemassa oleva kunniakansalainen puukotti täysin syyttömiä ihmisiä, kolme kuoli ja useita loukkaantui vakavasti. Jokseenkin erikoista ettei kansainvälistä oikeutta rikota kun länsimaalaisia tapetaan, eikä rikota ihmisoikeuksia, rasismista puhumattakaan.
- Anonyymi
Tyypillinen lähi-idän mustalainen
- Anonyymi00005
Israel on se terroristivaltio - olet hyvin aloittaja omaksunut aivopesun.
Se tappaa 80 prosenttia toimittajistakin Palestiinassa ettei murhat ja väkivalta pääse ihmisten tietoisuuteen...brutaalia hommaa.- Anonyymi00009
mene kommunisti sitten auttamaan sinne? jos kerran valitat
- Anonyymi00006
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19291787/kohta-ei-parta-kasva-enaan
ketä tukee vasemmisto suomessa? Hamasia ja hitsipolakkia eli Irania? - Anonyymi00007
STT
0
28.02.2026 08:58
Päivitetty: 09:00
Iran
Jerusalem
Israel on tehnyt tänä aamuna ennaltaehkäisevän iskun Iraniin. Asiasta ilmoittaa Israelin puolustusministeri Israel Katz.
Iranin pääkaupungissa on kuultu ainakin kaksi voimakasta räjähdystä, kertoo uutistoimisto AFP.
Iranin vastaiskujen varalta Israel on myös julistanut hälytystilan Israeliin. Asiasta on kerrottu kansalaisille tekstiviesteillä.
Juttu jatkuu mainoksen jälkeen
Juttu jatkuu
Israelin puolustusvoimat ilmoitti, että koulut sekä kaikki paitsi välttämättömät työpaikat on suljettu. Myös Israelin ilmatila on suljettu siviililentokoneilta.
Yhdysvallat ei ole kommentoinut iskua, kertoo uutistoimisto AP.
Uutinen päivittyy. - Anonyymi00008
Palestiinan maatonta kansaa ja se oikeuksia kaikki tukevat, joilla sydän sykkii oikeudenmukaisuudelle.
Terrorismia vasemmisto niinkun muutkin puolueet vastustaa, se, että jos sitä harjoittaa muualta rahoitettu Hamas tai muualta rahoitettu Israelin valtio, ei tee kummastakaan 'puhtoisempaa'.
Mitä me teemmekään vankilassa kasvaville pienille lapsille, jos jäävät eloon?- Anonyymi00010
Kostaako Hamas ja Isis suomessa iskuilla? Eli käytännössä Iranin raha?
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Kostaako Hamas ja Isis suomessa iskuilla? Eli käytännössä Iranin raha?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19305142/mellunmaen-moskeijasta-ei-saa-puhua
asenteet esillä-mitä saamme
- Anonyymi00013
Mitkäs ne puolueet oli hallituksessa oli 2015 kun pakolaisvyöry alkoi suomeen?
- Anonyymi00023
Vihervasemmistolaisten lakien nojalla oli pakko ottaa. Kun persut pääsi valtaan, niin mamuja on palautettu eniten koko historiassa. Vihervasut ulisee, kun persut on kääntänyt rahoitusta suomalaisten hyväksi.
Tää on viime pommistus.💣💥🧨💥👳♂️☠️
- Anonyymi00014
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19236781/birkin-mukaan-monet-ovat-palestiinalaisia-ja-irakilaisia-#comment-141113221
niin vasemmistolaiset? - Anonyymi00015
Palestiinalaisten tilanne on ollut yli 80 vuotta epätoivoinen. Niin epätoivoinen, että osa turvautuu jopa terrorismiin. Inhimillisen maailman myötätunto pitäisi olla näiden sorrettujen puolella. Israel ei lopeta ennen kuin se saa haltuunsa Libanonin, suuren osan Syyria jne. Ja, keitä nämä "israelilaiset" ovat? Muualta maailmasta sinne muuttaneita ryöstäjiä.
- Anonyymi00017
Israelin kansalle on luvattu raamatussa se mitä Jahve lupasi. Israelin historia ja tämä päivä on suoraa raamatun kirjoitusta. Viholliset joihin palestiinalaiset ym muslimit kuuluu, niin hävitetään ja he tulevat näkemään raamatun totuuden! Näin se vain on.
- Anonyymi00016
444
- Anonyymi00018
Vanha testamentti kuvaa israelin kansan jälleen kasaamisen luvattuun maahan. Se tapahtuikin 1948 holokaustin jälkeen. Sosialisteille varmaan ikävää seurata, kun heidän vihaamansa kansa menestyy ja vahvistuu. Herääkin kysymys, miksi vihavasemmisto vihaa juutalaista kansaa, jota vastaan on turha taistella saatanan kanssa.
- Anonyymi00019
Oho
- Anonyymi00020
666
- Anonyymi00021
Eikös siellä palestiinalais alueella taas vähän aikaa sitten hamas telottanut ihmisiä? Ja noiden pitäis saada oma valtio.Ei ikinä
- Anonyymi00022
foxtrot oslo-pam
- Anonyymi00024
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/supolta-ensimmaista-kertaa-varoitus-iranin-terroriuhasta/9310110
Maahanmuutto pahaa tuo suomeen - Anonyymi00025
666
- Anonyymi00026
Islam on väärä profeetta ja sitä tukevat ovat petoja...Heille käy huonosti.
- Anonyymi00027
666
- Anonyymi00028
666
- Anonyymi00030
Joskus on hyödyllistä lukea uutisia:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011915131.html - Anonyymi00031
Vasemmistoliitto ja demukat, aina terroristien asialla.
- Anonyymi00032
moktar gubta hiljaa
- Anonyymi00033
halal
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."662265Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2302162- 1201468
Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj211232En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711200- 1131120
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki102959Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73949Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78899Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933885