Perussuomalaist korjaavat tiet. Tienopeuksien alentaminen ei käy. Perussuomalaiset eivät tahdo, että suomalaiset joutuisivat ajamaan hitaammin tai selvinpäin.
Perussuomalaiset korjaa tiet
Anonyymi-ap
6129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Persuäänestäjille on tärkeintä voida ajaa ylinopeutta kännissä katsastamattomalla autolla.
Joko te ajokelvottomassa kunnossa olevat korttinne käräyttäneet jauhonaamat olette yrittäneet hurskastella vaatimalla ajonopeuksia hitaammiksi.
Eikä kukaan taaskaan kannata kuuntele vihervassujen typeriä lässytyksiä.
Sinulla rajakki ei ole ajokorttia ja silti ajelet kännissä katsastamattomalla autolla.
Liikenneministeri Lulu Ranne (PS) leikkasi teidenhoitomäärärahoista 30 miljoonaa euroa.
Minusta on itsestään selvää, että hyvä tapa parantaa liikenneturvallisuutta on alentaa nopeusrajoituksia. Sitä keinoa sitä paitsi käytetään Suomessa koko ajan. Kun tie menee huonoon kuntoon, niin nopeusrajoituksia alennetaan. En ymmärrä miksi Väylävirasto nosti julkisuuteen suunnitelmansa nopeusrajoitusten alentamiseksi ja kohun takia perui sen. Olisivat tehneet kuten tähän asti: huonoon kuntoon menneen tien nopeuarajoitus alennetaan eikä asiasta tarvitse tiedottaa somessa. Autoilijoiden on vain pakko noudattaa liikennemerkkejä.
Muutenkin kaupunkilaisena joskus hirvittää jaa maaseudulla. On mutkainen soratie jolla muka saa ajaa 80 km/h. Itse en uskalla ajaa kuin korkeintaan 60 km/h, kun mutkissa etuvetoinen auto jo alkaa puskea irtosoralla. Minä ainakin olisin ojassa, jos yrittäisin ajaa yhtään kovempaa. Minusta tuollaiselle soratielle 60 km/h on ihan passeli nopeusrajoitus! Jos syrjäkylien ihmiset valittaa pitkistä etäisyyksistä , niin muttaisivat sieltä landelta pois, ei siellä ole pakko asua jos matkat kerran ovat liian pitkät!
Persut korjaavat tiet laittamalla tierahat Tunnin junaan 🤣