Suomeenkin täytyy saada yhtä paljon maahanmuuttajia kuin ruotsissa on.
Runsas maahanmuutto vähentää työttömyyttä ja antaa piristysruiskeen yhteiskuntaan niinkuin Ruotsiinkin on antanut .
Mallia Ruotsista
16
434
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin. Suomalaisten naisten täytyy pidättäytyä lisääntymästä suomalaisten miesten kanssa. Vain näin saamme uutta verta ja monimuotoisuutta tähän sisäsiittoiseen kansaan.
- Anonyymi
Näinhän on tapahtumassa, jatkuvasti enemmän…
- Anonyymi
Juupa juu, musu-ukoista täytyy tehdä kuninkaita tähän latteaan presidenttijatkumoon. Heille täytyy rakentaa palatsit kuten aavikollakin punaisine mattoineen. Suomalaiset veronmaksajat kustantamaan tulevien kuninkaiden lystin ja lisää velkaa valtiolle. Eikös suomalaiset veronmaksajat kustanna nyt jo .
- Anonyymi
Juu, onhan tuo Ruotsin piristysruiske nähty!!
Siitä maahanmuutosta on seurannut pelkkää rikollisuutta ja murhia!!- Anonyymi
Kyllä, näin on tapahtunut. Ensinkään ne ei panosta koulutukseen eikä saisi edes peruskoulua läpi ilman etä kukkahattuopet ei päästä helpolla luokalta toiselle. Eivät osaa kirjoittaa, lukea tai ymmärtää suomea saati matikkaa. Eihän tällaiset päädy kuin woltkuskeiksi ja pizzerioihin. Ei kai Suomen kokoisessa maassa nyt niin montaa pizzeriaa sentään ole.
Ja kun nyt Petteri Orpon Suomessa on mentävä takaisin kouluun tai töihin, vain rikollisuudella tienataan tarpeeksi rahaa. Sivistymättömillä se menee just näin.
- Anonyymi
uli uli persu uli
- Anonyymi
uli uli suomalainen uli 🤔 kukahan tulevaisuudessa ulisee 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
uli uli suomalainen uli 🤔 kukahan tulevaisuudessa ulisee 🤣🤣🤣
Purra sanoi ettei se meille käy!!!
- Anonyymi
Se menee niin että eliitti tuottaa ylijäämää ja matuttajat tuo maahanväkeä kuluttamaan , joten pkt nousee 🤔 mutta eihän tämä ole pitkäaikaista
- Anonyymi
Ruotsissa on värikkyyttä ja kirjavuutta kulttuurissa . Ruotsi mennä porskuttaa kirjavuudessaan ja sitä muu maailma ihmettelee.
- Anonyymi
odota eliitin määrän laskua ja velkahanojen sulkemista
- Anonyymi
Mutta onko Ruotsissa tajuttu ihmiskaupan potentiaali?
- Anonyymi
Ei voi kuin katellisena ihailla islamisaatiota RUOTSISSA!
Lisää suurmoskeijoita terroristihautomoineen, niin RUOTSI on kohta maaiman suurin kansantalous… - Anonyymi
Naisten jalkapalloharkat pitää järjestää turvallisessa tilassa uhkailun takia.
https://sverigesradio.se/artikel/efter-hot-mot-spelare-rosengard-stanger-sina-traningar - Anonyymi
Totthan toki.
- Anonyymi
Heh heh.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242371Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3441961Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241856Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101653Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581478Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121022Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu17980- 63855
- 55840
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2798