Köyhyys on korvien välissä jos ei mene hakemaan

Anonyymi-ap

itselleen kuuluvia tukia mikäli tilanne on sellainen.

18

252

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hakekaa mielummin töitä niin poistuisi tuo notkuminen.

      • Anonyymi

        Mie ainakin tykkään notkua. Notkun aina ja missä vaan. parasta on norkuu. Ei töitä kukaan enää tee, Se on vaan notkumista toisten tiloissa . Mitä sitä töihin mnee notkuu kun voi notkuu kotona.

        Aivan ihnaa... siekin notkut täällä esimerkiksi... eiks oo kivaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mie ainakin tykkään notkua. Notkun aina ja missä vaan. parasta on norkuu. Ei töitä kukaan enää tee, Se on vaan notkumista toisten tiloissa . Mitä sitä töihin mnee notkuu kun voi notkuu kotona.

        Aivan ihnaa... siekin notkut täällä esimerkiksi... eiks oo kivaa.

        Puhut ihan asiaa !! töissä ne vaan notku ja nosta vielä iso palkkaa , tekemättä juuri mitään.


    • Anonyymi

      Sinulle ei toisten asiat kuulu yhtikäs mitään.

      • Anonyymi

        Mitkä asiat?


    • Anonyymi

      Eikä sulle elikä hopi hopi töitä etsimään kiäh kiäh kiäh.

    • Anonyymi

      Missä siellä?

    • Anonyymi

      Millainen tilanne?

    • Anonyymi

      Mitä tukea ja mistä?

    • Anonyymi

      Kolme tonni heti kun hakee.

    • Anonyymi

      Onko? Mulla on korvien välissä pää, jossa kaksi silmää, nenä ja suu...

    • Anonyymi

      Ei ne tuet köyhyyttä poista

    • Anonyymi

      Tuet velvoittaa yhteen sun toiseen.

    • Anonyymi

      Jep itselläni nyt tarvis tukiin 5000 -10 000 saas nähdä miten käy. Luulisin tollasen 7 500 irtoovan.

    • Anonyymi

      Kaikista tuista ei ole tietoa eikä viranomaiset niitä erikseen ilmoita henkilölle.
      Eli itse täytyy ottaa asioista selvää.
      Itselläni on valitettavasti tilanne nyt se, että joudun elämään tukien varassa(en pitkään toivottavasti), ja olen vain huomannut tämän ikävän seikan että tietoa pantataan...
      Yksi kiva juttu on se, kun oma paikallinen seurakunta järjestää kerran viikossa tällaisen lautapeli-illan, mihin kaikki ovat tervetulleita. siellä tehdään myös hävikkiruuasta naposteltavaa ja ylijäävät jaetaan illan päätteeksi osallistujien kesken kotiin vietäväksi.
      Tykkään kuitenkin pelata lautapelejä, noissa illoissa saa juttuseuraa lisäksi ja tosiaan ainakin vähän jotain syötävääkin jopa kotiin vietäväksi.

    • Anonyymi

      On se toisaalta jos ikäihminen ei hae vaikka asumistukea juupa juu siinä onkin hommata liitteet jos ei tietokonetta.Kitkuttaa eläkkeellä.Kyllähän suomessa löytyy henkilöitä jotka ei hae työttömyyskorvauksia ni joku peräkammaripoika.Tuet on tarkoitettu väliaikaiseksi eikä pitkäaikaiseen notkumiseen niinkuin jauhopäät kuvittelee.

    • Anonyymi

      ONKO?

      Miten se on kansalaisen korvien välissä jos orpo vie kaiken leikkauksilla, ja ihminen on ennen leikkauksia ja hintojen korottamisia tullut hyvin toimeen? Miten voit syyttää siitä varatonta itseään, orpopetterin jatkuvista leikkauksista??

      Taidat syyttää orpoa, sen korvien välissä se taitaa olla. Orpo tietää että raha ja toimeen tulo on paras toimi kun halutaan kiusata ja kurjuuttaa ihmisitä.

      Otetaan tuet pois, otetaan omaisuus pois, otetaan vielä koulutkset ja tyäpaikka pois, vaikeutetaan niitä oikein olan takaa, siinäpä se orpon saavutukset on.

      JA EIKÖ TÄÄ OLE SITTEN ORPON VIKA, VAAN VARATTOMAN KANSALAISEN? Jos niin on, vaaadin selvitystä!!!

    • Anonyymi

      Myöhästyit.

      Kun ne kirjottaa laskun, niin siihen tulee syyskuun päivä, ja hinnat ovat jo nousseet.

      Ei postimyynnissä tehdä töitä vkl vaan he keräävät sun tilauksen maanantaina 2.9 joten niin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      210
      10655
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      67
      2920
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2638
    4. 88
      2510
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2212
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      267
      2079
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1451
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1425
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1270
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      912
    Aihe