Leppänen teki ensimmäisen uutislähetyksensä vuonna 1994.
MTV Uutisten pitkäaikainen uutisankkuri Keijo Leppänen jää eläkkeelle, kertoo MTV. Leppänen on tehnyt pitkän uran uutisten parissa, sillä hän teki ensimmäisen lähetyksensä vuonna 1994. Kaikkiaan uutislähetyksiä on vuosien saatossa kertynyt 9500.
Eläkkeelle siirtymistä Leppänen odottaa jännityksen sekaisin tuntein.
Viimeisen uutislähetyksensä Leppänen vetää 30. syyskuuta. Jotain yllätyksiä lähetyksen loppupuolella on uutisten vastaavan päätoimittajan Tomi Einosen mukaan luvassa, mutta niistä hän ei suostu enempää kertomaan.
Leppänen kuuluu Hulluntailaisten Lahkoon
MTV: Uutisankkuri Keijo Leppänen jää eläkkeelle
12
256
Vastaukset
- Anonyymi
Ai se omahyväinen pikkumies?
- Anonyymi
Juuri se!
Hulluntailaiset ovat AINA omahyväisiä! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri se!
Hulluntailaiset ovat AINA omahyväisiä!Lestat myös.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lestat myös.
Ei olisi päihdeongelmia, väkivaltaa eikä rikostelua. Kansalaisilla ja etenkin lapsilla olisi turvallisempaa, jos ihmisillä olisi kristillinen vakaumus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei olisi päihdeongelmia, väkivaltaa eikä rikostelua. Kansalaisilla ja etenkin lapsilla olisi turvallisempaa, jos ihmisillä olisi kristillinen vakaumus.
Muuta Usaan Utahiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei olisi päihdeongelmia, väkivaltaa eikä rikostelua. Kansalaisilla ja etenkin lapsilla olisi turvallisempaa, jos ihmisillä olisi kristillinen vakaumus.
Vasta tuli dokumentti karjalaissyntyisestä 42-vuotiaasta pössyttelijästä, jolla koko elämä oli hujahtanut alkoholia kitatessa ja huumepiikkejä itseensä pistellessä, Opetti vielä teini- ikäisen siskonpoikansakin samaan elämäntapaan esimerkillään, hyvin oppi oli näyttänyt menneen perille ja edessä hänelläkin samanlainen huumepöllyinen ja alkohoilitäytteinen tulevaisuus, muuta ei siihen sovikaan. Punavihreiden suosikkeja ovat nuo. Ei mitään vastuuta eikä velvollisuutta mistään, kunhan vain elävät tukien varassa koko elämä pössytellen ja päätään kemikaaleilla sekoittaen. Millään muulla ei ole mitään väliä.
- Anonyymi
Hyvä suojatyöpaikka ollut kun ei niitä kulujakaan ole firman ollut pakko ilmoittaa...
- Anonyymi
Onko Leppänen helluntailainen tai lesta? Ei kai??
Espoossa asuu ja ajaa kovaa hienolla autolla.- Anonyymi
Maikkarin uutistoimitus ja Viiden jälkeen tyypit asuvat kaikki Espoossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maikkarin uutistoimitus ja Viiden jälkeen tyypit asuvat kaikki Espoossa.
Varakkaita uskovaisia.
- Anonyymi
Kun Leppänen lähti, joutuu kuuntelemaan savolaista Pitkästä vastentahtoisesti.
- Anonyymi
Ateistihihhulit asialla
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1608805Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1044082- 1143922
- 553383
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint422714Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23841988- 561911
Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi441873Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111861Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201531