Leppänen teki ensimmäisen uutislähetyksensä vuonna 1994.
MTV Uutisten pitkäaikainen uutisankkuri Keijo Leppänen jää eläkkeelle, kertoo MTV. Leppänen on tehnyt pitkän uran uutisten parissa, sillä hän teki ensimmäisen lähetyksensä vuonna 1994. Kaikkiaan uutislähetyksiä on vuosien saatossa kertynyt 9500.
Eläkkeelle siirtymistä Leppänen odottaa jännityksen sekaisin tuntein.
Viimeisen uutislähetyksensä Leppänen vetää 30. syyskuuta. Jotain yllätyksiä lähetyksen loppupuolella on uutisten vastaavan päätoimittajan Tomi Einosen mukaan luvassa, mutta niistä hän ei suostu enempää kertomaan.
Leppänen kuuluu Hulluntailaisten Lahkoon
MTV: Uutisankkuri Keijo Leppänen jää eläkkeelle
12
234
Vastaukset
- Anonyymi
Ai se omahyväinen pikkumies?
- Anonyymi
Juuri se!
Hulluntailaiset ovat AINA omahyväisiä! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri se!
Hulluntailaiset ovat AINA omahyväisiä!Lestat myös.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lestat myös.
Ei olisi päihdeongelmia, väkivaltaa eikä rikostelua. Kansalaisilla ja etenkin lapsilla olisi turvallisempaa, jos ihmisillä olisi kristillinen vakaumus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei olisi päihdeongelmia, väkivaltaa eikä rikostelua. Kansalaisilla ja etenkin lapsilla olisi turvallisempaa, jos ihmisillä olisi kristillinen vakaumus.
Muuta Usaan Utahiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei olisi päihdeongelmia, väkivaltaa eikä rikostelua. Kansalaisilla ja etenkin lapsilla olisi turvallisempaa, jos ihmisillä olisi kristillinen vakaumus.
Vasta tuli dokumentti karjalaissyntyisestä 42-vuotiaasta pössyttelijästä, jolla koko elämä oli hujahtanut alkoholia kitatessa ja huumepiikkejä itseensä pistellessä, Opetti vielä teini- ikäisen siskonpoikansakin samaan elämäntapaan esimerkillään, hyvin oppi oli näyttänyt menneen perille ja edessä hänelläkin samanlainen huumepöllyinen ja alkohoilitäytteinen tulevaisuus, muuta ei siihen sovikaan. Punavihreiden suosikkeja ovat nuo. Ei mitään vastuuta eikä velvollisuutta mistään, kunhan vain elävät tukien varassa koko elämä pössytellen ja päätään kemikaaleilla sekoittaen. Millään muulla ei ole mitään väliä.
- Anonyymi
Hyvä suojatyöpaikka ollut kun ei niitä kulujakaan ole firman ollut pakko ilmoittaa...
- Anonyymi
Onko Leppänen helluntailainen tai lesta? Ei kai??
Espoossa asuu ja ajaa kovaa hienolla autolla.- Anonyymi
Maikkarin uutistoimitus ja Viiden jälkeen tyypit asuvat kaikki Espoossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maikkarin uutistoimitus ja Viiden jälkeen tyypit asuvat kaikki Espoossa.
Varakkaita uskovaisia.
- Anonyymi
Kun Leppänen lähti, joutuu kuuntelemaan savolaista Pitkästä vastentahtoisesti.
- Anonyymi
Ateistihihhulit asialla
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1443873
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1292613- 252198
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.362088Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191658Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s321634Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291610Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?321064- 931032
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai64956