Uudet vaalit jo keväällä.Fundamentit näyttävät
Suomen syöksyn vain kiihtyvän.Ensi keväänä
totaali romahdus edessä.Työttömyys nousemassa jopa 13-15% jota ei voi hyväksyä.
Vaalit pakko järjestää.Hallituksen myönnettävä
että epäonnistunut tärkeimmässä asiassa saada
100 000 uutta työpaikkaa ja saada työttömyys %
Alle 5%.
Suomen syöksyn vain kiihtyvän.Ensi keväänä
totaali romahdus edessä.Työttömyys nousemassa jopa 13-15% jota ei voi hyväksyä.
Vaalit pakko järjestää.Hallituksen myönnettävä
että epäonnistunut tärkeimmässä asiassa saada
100 000 uutta työpaikkaa ja saada työttömyys %
Alle 5%.
Vastaukset 6
Vanhimmat
IKL
Tehän ootte just kuin jeh.todistajien maailman lopun ennustajat, jota siirtelevät jatkuvasti. Tehän vihervassut povasitte hallituksen tuhoutuvan jo syksyllä ja nyt sitten keväällä ja mitähän sitten keksitte keväällä.
Ainakin tähän mennessä ootte ennustelleet joka ikisen asian just päinvastoin, kuten väärille profeetoille onkin sopivaa.
Romahdus on jo tapahtunut tosiasia.
Sanna Marinin hallitus 2. ottaa onneksi vallan uusien vaalien jälkeen.
Sittenkö se vallankumous viimein tapahtuu? Ootta te kommarit sitä kyllä hartaasti odotelleetkin 🤭🤭😀😀😃😃😄😄😁😁😅😅🤣🤣😂😂
Häkämies vasta uutisissa hätäili työvoimapulasta ja korosti, että Suomeen pitää saada ulkomaista työvoimaa, esteet ja hidasteet on purettava, kohdisti sanansa PS:hin, jotka jarruttavat hallituksessa esteiden ja hidasteiden purkamista, koska PS.t ovat järkevästi sillä linjalla, että pitää toimia kuten muut pohjoismaat. Osaajat ja ammattilaiset ovat toki tervetulleita ja heille pitäisi Suomea markkinoida. Nyt ovat jo työnantajat, RKP ja kok. hallituksessa saaneet tahtoaan läpi, että Suomeen on tullut yli 40 000 ulkomaista työntekijää mm. kielitaidottomia hoitajia. Ilmeisesti joillakin mm työnantajilla on tarve lisätä työttömyyttä, mitä muuta tuo on? Työnantajat toki hyötyvät työttömyydestä, ovat siten niskan päällä.