Olen miettinyt pääni puhki keksiäkseni jotakin pahaa sanottavaa ateisteista, mutta en ole löytänyt mitään. He ovat täydellisen hyviä.
Tiedätkö sinä jotakin pahaa ateisteista, mikä ei ole valhe?
Niin, panettelijoita piisaa, mutta ateisteissa ei oikeasti ole mitään vikaa.
Tiedätkö sinä jotakin pahaa ateisteista, mikä ei ole valhe?
Niin, panettelijoita piisaa, mutta ateisteissa ei oikeasti ole mitään vikaa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Koko ateismi sana on kokonaan valheellista. Itse asiassa monen pappisvihkimyksen saaneet lukevat kammioissaan tieteellistä kehitysopillista materiaalia.
Olen pilvipäissäni jutellut Jeesuksen kanssa. " Kylä näi o, se sanoo vakavana...munkin esi-isäni ja äitini juoksivat kissaeläimiä pakoon henkensä edestä.
Missä asut soitan hoitajat noutamaan sinut
jos ateisteissa ei ole vikaa niin olet ateisti
Ateisti ei usko mihinkään. Onko Saatanaan uskova Saatanan palvoja? Ateistihan ei usko mihinkään?
Jos ihminen paljastaa jotain itsestään, onkohan - hän silloin itsensäpaljastelija?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18622066/uskonnollinen-fanatismi-on-kaikkein-vaarallisin-ilmio
Uskonnollisen fanaatikon tärkein piirre, joka erottaa hänet hyvin uskonnollisesta ihmisestä, on vakaumus siitä, että vain heidän suosikkijärjestöjensä.
Ja että juuri hänen opetuksensa kautta voi päästä Jumalan luokse ja että ne, jotka ovat eri mieltä tästä vakaumuksesta, joutuvat suoraan ikuiseen helvettiin.
Uskonnolliset fanaatikot taistelevat jonkin aatteen puolesta.
Vain heidän kirkkonsa on oikein, vain heidän oppinsa on edistyksellisin, vain heidän tulkintansa Raamatusta on oikein, muiden kirkkojen väärin.
Vain he palvovat oikeaa jumalaa, oikeaa Jeesusta, muut vääriä jumalaia ja väärää Jeesusta.
Vain he saavat todellisia ilmestyksiä Jumalalta.