Minkähän syyn Trump löytää, ettei tarvitse joutua Kamalan raadeltavaksi?
Oma arvioni on pipi sormessa tai somessa.
Oma arvioni on pipi sormessa tai somessa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Trump ei halua väitettä ympäristössä, joka olisi edes jotenkin puolueeton?
Mitä mieltä Tsh vasemmiston yhteistyötahon Isiksen veitsi-iskusta Saksassa?
TSH tapansa mukaan valehtelee.
Tosiasiassa demokraatit eivät halua apina Harrisin väittelyyn puolueettomassa ympäristössä. Demokraatit yrittävät tehdä viime hetken muutoksia jo ennalta sovittuihin väittelyn pelisääntöihin.
https://www.foxnews.com/media/trump-campaign-lashes-out-harris-over-debate-rules-we-said-no-changes
Demokraatit näyttävät tekevän kaikkensa, että apuna Harris ei päätyisi julkisiin tentteihin. On yleisesti tunnettua, että Harris on huomattavasti tyhjäpäisempi ja surkeampi puhuja kuin vanhuuden heikentämä Biden.
No jaa...
Trump on juttuineen oman itsensä pahin vihollinen. Aikanaan näemme sekä sen, toteutuvatko tentit että sen, miten vaaleissa käy.
Harrisia äänestävä kannattaa orjuutta. Harris on orjanomistajien jälkeläinen ja demokraatit ylipäätäänkin vanhoja orjanomistajia ja Ku Klux Klaanilaisia.
Syy on se, että demokraatit ja apina Harris vaativat viime hetken muutoksia jo ennalta sovittuihin väittelyn pelisääntöihin.
Tosiasiassa demokraatit eivät halua, että apina osallistuu yhtään mihinkään, jossa ei voi lukea puhetta suoraan näytöltä. Harris on tunnetusti huonompi esiintyjä ja tyhjäpäisempi kuin vanhuuden heikentämä Biden.
Trump on valmis väittelyyn, Kamala ei ole valmis.
Hekottamalla ei sentään selvitä, edes puolueellisen median edessä.
ABC tulisi varmuudella suosimaan Kamalaa, väittely olisi teurastus jonka suorittaa ABC kanava, ei Kamala.
Kamala on aivsn kusessa jos ei pääse hänelle käsikirjoitettuun tilaisuuteen. Tuo tilaisuus ABC kanavalla on ainoa joka sopii Kamalalle, miksiköhän 😭😭😭😭
Tää Trumpin uusin siirto on jälleen sitä nerokasta Trumppia, jolla miljardiomaisuus kerätty.
Tim Walzin omaisuus on jotain 300 tuhatta, Kamalalla on jotain pari miltsii, Trumpin omaisuus 4,5 miljardia. Köyhät kyykkyyn.