Mustatkin alkaa kypsymään wokeistien öyhötykseen.

Anonyymi-ap

8

148

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Wokettajien rotuoppi taitaa olla tämän ajan suurin yhteiskunnallinen ongelma.

    • Anonyymi

      Rasismi ei lähde mustasta kirveelläkään.

    • Anonyymi

      Varmsti meni hermot kun blm rasistit teki 20 valitusta ja mainos poistetiin nämä blm valittajat näki täsää vain rotuasian ja kukaan muu ei sellasia ne blm rasistit on aina ihon väri edellä menään siitä näiden tunnuskin jo tulee blm.

    • Anonyymi

      "Käsi pystyyn virheen merkiksi”, kuntayhtymä kertoi maanantaina illalla.

      HSL ei lähettänyt asiasta virallista tiedotetta vaan kertoi siitä Linkedin-verkkopalvelussa.

      HSL:n viestintäpäällikkö Jenni Vuorio perustelee Linkediniä tiedotuskanavana sillä, että suurin osa palautteesta tuli sieltä. Virallista kautta on tullut Vuorion mukaan runsaat kymmenen palautetta ja sähköpostitse muutamia."

      Muutaman palautteen takia tällainen!

      Internetin alkuaikoja tullaan vielä muistelemaan. Kun mielisairaat ja pakko-oireiset määritteli meitä. Mitä sensuroitiin, mitä ei ja mistä sai keskustella. Miten niin pääsi tapahtumaan?

      • Anonyymi

        Niin, vai mitäköhän tuo "virallista kautta" nyt oikein tarkoitti. Onko Linkedin "epävirallinen kanava", ja suurin osa palautteesta tuli siis sitä kautta? Onhan niitä woke-hulluja Suomessa nykyisin kuitenkin jonkin verran, ja ovat erittäin aktiivisia ja äänekkäitä.


      • Anonyymi

        Kaikki pelkäävät joutuvansa silmätikuksi - sehän on nykyihmiselle suurinta huvia, että saa kuvata ja laittaa kaiken nettiin jokaisen pällisteltäväksi.

        Suomessa ei ole minkäänlaista yksityisyydensuojaa enää. Ihminen makaa kuolleena kadulla ja siitäkin täytyy napsia kuvia ja levitellä niitä.

        Ja nuo tulijat. Että ne osaavat olla jatkuvasti vaatimassa jotakin ja valittamassa jostakin. Pitäisivät nyt vain leipäläpensä kii ja olisivat ihan kuin muutkin ihmiset. Omalla vinkumisellaan ja valittamisellaan saavat itselleen sellaisen maineen, että heitä kavahdetaan. Eikä se liity mitenkään ihonväriin, vaan siihen jatkuvaan naukumiseen.


    • Anonyymi

      Pitäisi varmaan aloittaa jo rasisminvastaisuuden vastainen kampanja...

    • Anonyymi

      Onneksi on myös heitä, jotka älyvät tämän dilemman. Näkee, ettätästä huomaa porukan, joka on kotiutunut ja huomaa wokettajien ansan ja pöljyyden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      87
      4977
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      174
      4346
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      165
      4255
    4. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      89
      3455
    5. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      16
      3194
    6. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      14
      2922
    7. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      31
      2897
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      2
      2776
    9. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      54
      2648
    10. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      29
      1844
    Aihe