NATO ei estä maan valloitusta ja kansan ryöväystä

Anonyymi-ap

NATOn strategia ei ole puolustaa Baltian maita ja Suomea Venäjän hyökätessä. Se antaa maiden tulla vallatuksi ja kansojen ryövätyksi. Se odottaa jopa kaksi vuotta ennen kuin iskee takaisin ja yrittää vapauttaa ryövätyn maan takaisin.

Mitä mieltä nyt olette turvatakuista? :)

9

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun Venäjä kokoaa 500 000 sotilasta ja kalustoa rajalle, niin NATO vastaa lähettämällä 5000 sotilasta ja panssareita, ja luottaa "pelkoon" ja käy neuvotteluita.

      :)

    • "Mitä mieltä nyt olette turvatakuista? :)"

      Vietimme 4.4.2024 NATO:n 75 vuotisjuhlia. Montako kertaa sinä aikana ulkopuolinen on hyökännyt liittokunnan jäsenmaata vastaan? Niinpä. Vain kerran ja silloinkin kyseessä oli teistiset rättipäät, jotka ottivat kunnolla pataan sen jälkeen.

      Montako kertaa Venäjän imperiumi on hajonnut NATO:n olemassaolon aikana? Niinpä niin. Jo yhden kerran ja toinen romahdus on ihan nurkan takana.

      Montako kertaa CSTO:n jäsenmaata vastaan on hyökätty? Niinpä niin, nytkin Ukrainan antaa pataan sen isoimmalle valtiolle Kurskissa. Azerbaidžan valtasi Vuoristo-Karabahin alueen CSTO:n jäseneltä Armenialta ja Venäjä vastasi, että pitäkää tunkkinne, ei pysty auttamaan kun kädet on Ukrainan oksasilppurissa. CSTO on käytännössä paperitiikeri, toisin kuin NATO, jota vastaan NL eikä Venäjä ole koskaan uskaltanut hyökätä.

      • Anonyymi

        Venäjä voi tuhota Ranskan ja Britannian hetkessä ydinaseilla eivätkä nämä ehdi reagoida. 15 minuuttia ja sota on ohi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Venäjä voi tuhota Ranskan ja Britannian hetkessä ydinaseilla eivätkä nämä ehdi reagoida. 15 minuuttia ja sota on ohi.

        Siinä tapauksessa sinunkin elämäsi on ohi. Ja Putlerin.


    • Anonyymi

      Turvatakuut ovat vasrmaan samankaltaiset kuin ne olivat Afganistanissa. Lopputuloksenhan Me tiedämme.

    • Anonyymi

      Venäjä pystyy tuottamaan vain huoria ja varkaita.

    • Anonyymi

      en usko mihinkään turvatakuiseen , ihmisen liitot niin ystävyydet , kuin muutkin ovat vain ympäristön muovaamia . en lähtisi isisin vankikaveriksi 🤣🤣🤣

      • Anonyymi

        kaveri hyvä sellainen, pyysi mukaansa isisin vankilaan 🤔lähtisitkö 🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Venäjä tuottaa enemmän aseita ja ammuksia kuin NATO yhteensä. Sillä on 20 miljoonaa sotilasta reservissä: eniten maailmassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      177
      16242
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3765
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      137
      3054
    4. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      26
      1769
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1514
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      55
      1471
    7. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      159
      1407
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1314
    9. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1274
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1101
    Aihe