Ei todistetta maan ulkopuolisesta elämästä

Anonyymi-ap

𝐄𝐢 𝐭𝐨𝐝𝐢𝐬𝐭𝐞𝐢𝐭𝐚 𝐦𝐚𝐚𝐧 𝐮𝐥𝐤𝐨𝐩𝐮𝐨𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬𝐭𝐚 𝐞𝐥𝐚̈𝐦𝐚̈𝐬𝐭𝐚̈
Ne, jotka uskovat elämän jotenkin vain syntyneen (kehittyneen) Maassa, uskovat tietysti, että sama voisi tapahtua muuallakin. Innokas elämän etsintä ”sieltä jostakin” saa puhtiaajatuksesta, että elämän löytyminen todistaisi, että elämä Maassa on syntynyt yksinomaan luonnollisten prosessien vaikutuksesta.
Sen lisäksi, että CMI on osoittanut, kuinka mahdoton ”kemikaaleista elämäksi” -skenaario on tieteellisesti , se on johdonmukaisesti perustellut Raamatulla, että minkäänlainen Maan ulkopuolinen elämä on erittäin epätodennäköistä ja tietoinen/älykäs elämä täysin poissuljettua. (CMI:n Avaruusolentojen tunkeutuminen -kirjan ja elokuvan tutkimus UFO-havainnoista ja muusta sellaisesta on ollut monille silmiä avaavaa –
Äskettäinen Livesciencen artikkeli kysyy, mikä on tähän mennessä paras todiste Maan ulkopuolisesta elämästä. Artikkeli viittaa erilaisiin ”vihjeisiin siellä täällä”, mainitsee toiveikkaista tulevaisuuden teknologioista, jotka voisivat auttaa etsinnässä, ja sanoo, että on ”hyvä syy toivoa, että todisteita lopulta löytyy”.
Artikkeli kuitenkin tiivistää nykytilanteen rehellisesti sanomalla: ”Karu tosiasia on, että mitään ei vielä ole.” MIT:n astrofyysikko Sara Seager sanoo vielä suoremmin: ”Juuri nyt meillä ei ole mitään todisteita.”

2

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo mutta enstaina on tietoa.

    • Anonyymi

      Jo raamatussa mainitaan että jumalan valtakunta laskeutui maan päälle, josta tuli ihmisen kaltaisia olentoja. Tosin osa oli linnunpäisiä. Löytyy ilmestyskirjasta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe