Kuinka kenellekään Suomessa, varsinkaan Tampereella, jossa on jokaisen nähtävillä kilometrien pituiset kerjuuttamisjonot ympäri kaupunkia, voi tulla muka yllätyksenä, kuinka iso korjaamaton köyhyysongelma, eriarvoistaminen, kansan kylmä kahtiajako, eläkeläisköyhyys hätätila ym isot ja vakavat yhteiskunnalliset ongelmat, valtoimenaan rehottavan isoimman talous-pörssirikollisuuden, rikkaiden verovälttelyn takia on ?
https://www.aamulehti.fi/tekstarit/art-2000010652856.html
Varakkailla osakkeiden omistajilla realiteetit hukassa
4
257
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan sekojuttuhan tuo oli!
Ei ole selvinpäin kirjoitettu!- Anonyymi
Ei päätä eikä häntää, poukkoillaan sinne tänne.
- Anonyymi
ÄärioikeistoHesarin ym ek-medioitten juttujakin kun vilkaisee, tule epäuskoinen tunne, että missä kumman veroparatiisikuplassa toimittajatkin elävät, uutiset kuin ulkoavaruudesta, eivät tästä maailmasta, yhteiskunnasta ja kansalaisten todellisuudesta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18582409/erittain-laaja-kannatus-2-500ekk-minimielakkeille-suomen-kansan-keskuudessa
https://www.swissinfo.ch/eng/swiss-politics/pension-swiss-switzerland-vote-protest/73323356
Senkin nuo veroparatiisivenkulat, tietenkin laittavat yksilöiden syyksi ja harteille, oman ahneutena ja häikäilemättömyytensä, verovälttelyn ja muun demokratian romuttamisen ja oikeusvaltion alasajon, aivan kuin yksikään pieni- ja keskituloinenkaan, olisi voinut juurikaan asioihin vaikuttaa, saati köyhimmiksi tehdyt. - Anonyymi
Korjaus: ahneutensa laittavat köyhiksi tekemiensä ihmisten syyksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18118659/nakyvatko-koyhien-kerjuuttamisjonot-sateliiteilla-kaikkialle-maailmassa-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1876698- 352403
- 1872139
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101413Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1181393- 731097
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241057Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,301035Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44961Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke13936