Miksi persut vihaavat raakkuja?

Mitä pahaa ne ovat teille tehneet? Olleet ihan vaan keskenään joen pohjassa, monet eivät edes tienneet niiden olevan siellä.

Minusta raakku on söpö ja sympaattinen eläin.
5150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No osaatpa olla yksinkertainen,jäikö jankutus päälle?miten nuita raakkuja pitäisi vihata,ketä kiinnostaa vihata jotain simpukkaa??on sulla ihme ajatukset!

Äänestä

Jos tarkoitat PunaVihreitä (Raakkuja), niin kyllä niitä Venäjämielisiä Putinisteja vihata pitääkin.

Äänestä

Raakut edustavat persujen silmissä viherpiiperrystä ja luonnonsuojelua, jotka ovat asioita joita persut vihaavat vimmaisella raivolla. Helkutin ituhippien vouhotuksia jotka estävät äijiä tekemästä tuottavaa työtä.

Äänestä

Raakut joutavat buillabaisseen.

Äänestä

Raakut on yhtä hyödyllisiä kuin vihreet, niistä ei ole mitään hyötyä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä pahaa ne ovat teille tehneet? Olleet ihan vaan keskenään joen pohjassa, monet eivät edes tienneet niiden olevan siellä.

Minusta raakku on söpö ja sympaattinen eläin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu