Moraaliposeeraus nähdään tarpeelliseksi kun kyseiset puolueet ovat samassa hallituksessa "rasistiseksi" leimatun PS:n kanssa. Rasismin vastainen kampanja on silkkaa poliittista peliä ja täyttä höpöhöpöä. Kyse on massamaahanmuutosta ja monikulttuuristamisesta, joiden vastustamisen ns "liberaalit" puolueet haluavat leimata "rasismiksi". Näiden oikeistolaisten puolueiden vaikutusvaltaiset kannattajat haluavat hyötyä kotoutumattomista mamuista taloudellisesti. Vihervasemmisto taas pyrkii hyötymään mamuista poliittisesti. PS:lle sitten kanavoituu suomalaisten maahanmuuttovastaisuus. PS:n kannattajat kuuluvat yhteiskuntaluokkaan, johon eniten kohdistuvat hallitsemattoman maahanmuuton haitat. Toisin kuin vihervasemmiston kannattajat persut myös tunnustavat nämä haitat.
Tämän typerän ja naurettavan puoluepoliittisen "rasimin" vastaisen kampanjan sijasta olisi huomattavasti hyödyllisempää käynnistää kampanja, joka kohdistuisi maahanmuuttajiin. Maahanmuuttajille pitäisi esittää se aivan olennainen kysymys, että haluavatko he jäädä pysyvästi Suomeen vai oleskella täällä vain tilapäisesti. Niille, jotka haluavat jäädä Suomeen pysyvästi ja tulla Suomen kansalaisiksi pitäisi tehdä selväksi, että demokraattisen Suomen kansalaisilla on oikeuksia ja vapauksia, mutta myös velvollisuuksia. Suomen valtio kantaa vastuuta kansalaisistaan, mutta kansalaisten pitää kantaa vastuuta valtiostaan. Eihän tämä yksinkertainen periaate ole täysin selvä kaikille kantasuomalaisillekaan, mutta voihan sen selväksi tekemisen hyvin aloittaa mamuista. Mamujen pitää hyväksyä suomalaisen yhteiskunnan perusarvot ja ottaa kantaakseen kansalaisvastuu Suomesta. Ne mamut, joille tämä periaate selviää voivat sitten vaikka opettaa sen niille "liberaaleille" mamuista huolehtiville vihervasemmistolaisille, joille asia ei ole selvä. Nämä fiksut mamut voivat myös tehdä mamuja paapoville vihervasureille selväksi, että he eivät halua olla mitään elättejä, ei sen paremmin hyöty- kuin lemmikkieläimiäkään vaan oikeita vastuuseen kykeneviä Suomen kansalaisia. Kun sitten näitä fiksuja mamuja alkaisi Suomessa olla yhä enemmän niin "rasismi" eli mamuvastaisuus alkaisi vähetä.
Kokoomus ja RKP näkevät nyt "rasismin" vastaisen kampanjan tarpeelliseksi taas
2
132
Vastaukset
- Anonyymi
Täytyy todeta, että Hyvin Sanottu/Kirjoitettu !
- Anonyymi
"Kun sitten näitä fiksuja mamuja alkaisi Suomessa olla yhä enemmän niin "rasismi" eli mamuvastaisuus alkaisi vähetä."
Tietysti tuossa on järkeä, mutta oikeasti tuo ei tule koskaan toimimaan, kun erilaisuus maahanmuuttajien keskuudessa tuo ongelmia jo heidän asua keskenään ilman kahnauksia ja lopulta tuosta kehittyy sota näitten välille.
Monet pakolaiset tulee maista jossa he ovat jo omassa kulttuurissaan keskenään epäsovussa ja täällä tuo sama tilanne alkaa uudestaan ja eskaloituu täysin mellakoiksi.
Monikulttuurisuus ei toimi mikä tulee näkymään ja näkyy jo nyt täälläkin hölmölässämme päivittäin tuolla kaupunkeissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191632
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991468Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy35859Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29829Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50756Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?36749Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56708Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37700Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s42699Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37663