Salis, ryyppäsin läppärini hajalle

Rakas Salis, mulla oli tuossa muutaman viikon ränni päällä ja kännissä astuin läppärini päälle ja se hajosi. En ole päässyt lukemaan lemmenviestejäsi, mutta olen korvannut ne paikallispubin Raipella. Raipelta olen saanut romantiikkaa ja syfiliksen. Täytyy myöntää, että olen kaivannut silti kaikesta huolimatta sinua. Nyt voisin lähteä kanssasi lemmenlomalle. Vieläkö olet valmis, saisit kirvelevän kuumaa lempeä? Kieltäytymiseesi täytyy olla hyvät perustelut.

Kännissä muuten ryppyreikäkin vähän syöpyi kun tuli krapulapaskaa solkenaan. Istun jääpalojen päällä ja voitelen Mobilatilla pärssettä.

Vapinaterveisin Pieris.

2

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pieris darling, olen nälästä heikkona, kun luulin sinun hyljänneen minut. Siinä ois menny vuosikymmenten etäsuhde vessasta alas, niinkuin paljon muutakin yhteistä asiaamme menee. Painan enää n. 30kg, eikä atleettisesta ruhostani ole enää juuri mitään (pl. aanus) jäljellä. Tuskin jaksan enää Air Pussianikaan ohjustaa.
      Jospa tehdään häämatkamme vain E-junalla Espoo - Helsinki. Voimme siinä sitten verestää lempemme alkuaikoja, ja paskoa koko vaunun lunastuskuntoon, aiheuttaen yleishälytyksen, biovaaran, pakokauhun, ja Neuovostoliiton vastaisia mielenosoituksia. Jopa Täti Tokkurainenkin avustajineen eduskunnassa "muistaisi" asioita.

      Rakkaudesta riutuva Salis

    • Anonyymi

      Rakas Pieris

      Katsoin eilen töllöstä Lentoturmatutkinnan, Hei me lennetään, A-studion, ja vertasin niitä Air Pussi -lentoihini. Huomattavaa yhdenmukaisuutta.

      Laita siis henkivakuutuksesi voimaan omaisillesi (jos on, viranomaisia ei lasketa), myy omaisuutesi (jos on), ja/tai tule varmuuden maksimoimiseksi lemmenlomallemme Espoo-Helsinki E-junaan.
      Voi sitä suoliston lemmen telmintää, kun kakellus pommittaa koko paikallisjunan "Ukrainalle lähetettävä" -kuntoon. Kakellus kirmaa hypersoonisella nopeudella tuhoten kaiken elävän materiaalin tieltään, ja me, lemmenlomalaiset vain nauramme kitapurje lepattaen.

      Pieris darling, on herännyt umpiluussani epäily, olemmeko sittenkään terveitä ja normaaleita Suomen alkusyntyisiä kansalaisia. Menen IDO59n kanssa konsultoimaan identiteettiongelmaani. Jos taas olemme ns. vajaavaltaisia, saammeko mennä naimisiin keskenämme? Jos siemeneni sikiää aanuksessasi, mikä on oletettavissa oleva lopputulema? Einstein, AkuAnkka, vai Stalin?

      Tässä on lähellä omakin perintöjuttuni. Jos silloin tuleva isäni ei olisi kännipäitten bylsinyt tulevaa äitiäni Lappeenrannan Rakuuna-hotellin vessassa 40v sitten, vaan laskenut tuotoksensa suuhun tai lavuaariin, niin eipä sinullakaan olisi nyt tulevaa aviomiestä. Ja se sun kännihoito saa kyytiä, ja lujaa.

      Pieris, pitäisikö meidän hakeutua parisuhdeterapiaan? Kyä meistä vielä jotain tulee. Ehkä.

      T: Lentoeversti Salis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      136
      3510
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      41
      2891
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      10
      2825
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      126
      2733
    5. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      17
      1866
    6. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      107
      1802
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      85
      1553
    8. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      4
      1508
    9. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1356
    10. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      21
      1335
    Aihe