Nykyajan sukupolvi ei varasta autoja.

Varastaako yhtään mitään?
Sanoisin että polkupyörä varkaatkin ovat edellistä sukupolvea.
7137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Omituista mutta kyllä. Eivät varasta.

Äänestä
  • Ei kun ne polttaa niitä autokatoksiin . Saavat siitä orgasmeja pikkupileihinsä .

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ei kun ne polttaa niitä autokatoksiin . Saavat siitä orgasmeja pikkupileihinsä .

    Saanen epäillä.

    Äänestä

"Suomessa autovarkauksien määrä laski 2010-luvun puolivälissä hyvinkin alas, mutta on sittemmin seurannut usean muun länsimaan kasvavaa trendiä. Vuonna 2017 autovarkauksia ilmoitettiin poliisille 3 489 kappaletta, mutta vuonna 2022 määrä oli 5 326."

Äänestä

En pidä autoani lukossa.

Äänestä

Varastaa kyllä luottokorttitietoja ja henkilöllisyyksiä, joskin jenkeissä uuden henkilöllisyyden omaavan henkilökortin tai ajokortin teko kustansi jossain vaiheessa vain 40 dollaria. Nykyajan "sankarit" ei välttämättä poistu yöhön mopoja pöllimään valvontakameroiden alle. Joskin on nähty sekin ihme, että narkkari varasti auton takapenkiltä akun ja kanniskeli sitä käymäjalkaa, painavaa akkua. Olisipa ottanut mukaansa sen romuautonkin joka muutenkin jatkoi matkaansa melkein saman tien myyntiin.

Äänestä

Tuo on varmaan totta… siellä Närpiössä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Varastaako yhtään mitään?
Sanoisin että polkupyörä varkaatkin ovat edellistä sukupolvea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu