Ukraina evakuoi lapsiperheitä bussilasteittain ja evakkojunia kulkee . Talvi tulossa ja ihmiset jäävät ilman kotia. Hirveää !
Miksi tätä sotaa EI saada loppumaan ?
Miksi tätä sotaa EI saada loppumaan ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Valehdellaanko meille kun sanotaan että Venäjä on heikko, häviää sodan yms.
Ei kyllä siltä näytä. Ei todellakaan.
EU ja Nato, YK ja muut organisaatiot …ei niistä ole mihinkään. Venäläisiä ei näköjään saada kuriin tai sitten ei haluta.
Toivottavasti Suomelle ei koskaan käy niinkuin Ukrainalle. Kovin vakuuttavalta ei Naton touhut näytä. Eikä EUn.
Puhumattakaan nykyisestä Suomen hallituksesta. Ovat todella tumpeloita , kaikki asiat ovat menneet pieleen, ihan kaikki. Hirvittää !
Voit lopettaa hirvittämisen. Niin kauan kuin Venäjän armeijat kuolevat Ukrainassa, sinulla ei ole lintukodossasi hätäpäivää.
Venäjä elää vielä viime vuosisadan kommunismin aikaa henkisesti, kaikki on yhteistä maata !
”Kurskin suunnassa Ukrainan asevoimat menettivät yli 12 200 sotilasta, 96 panssarivaunua, 42 jalkaväen taisteluajoneuvoa, 77 panssaroitua miehistönkuljetusalusta, 656 panssaroitua taisteluajoneuvoa, 401 ajoneuvoa”, Venäjän puolustusministeriö sanoi keskiviikkona.
No venäjä iski tuplaiskulla avustussaattueeseen jossa kuoli 7 punaisen ristin väkeä. Saattueet oli selvästi merkitty.
Räiskäminen jatkuu.