Reijo Hammar ei ole silti ns. uskovainen kokemuksensa jälkeenkään. Uskoo kyllä sen mitä on kokenut mutta ei anna kokemuksen vaikuttaa sen kummemmin elämäänsä. Haastattelussa Radio Deille Reijo kertoo Latelle ja toiselle entiselle linnakundille. En laita linkkiä kun pidän sellaisen laittoa tuputtamisena, jos jotakin kiinnostaa niin löytää sen kyllä. Vesa-Matti Loirilla on ollut myös samantapainen kokemus.
Reijo Hammarilla oli aito kuolemanraja-kokemus.
4
549
Vastaukset
- Anonyymi
https://www.youtube.com/@TheOtherSideNDEYT
Tuollahan näitä riittää. - Anonyymi
Aito kuolemanrajakokemus? No nyt ollaan asian ytimessä! Reijo Hammarilla oli siis se oikea, aito, 100-prosenttisen autenttinen kuolemanrajakokemus – ei mitään jäljitelmää tai halpatuotannon kopiota.
Tässä kohtaa on pakko ihmetellä, että mikä ihme sitten olisi epäaito? Ehkä sellainen kuolemanrajakokemus, jossa ihminen näkee vain valon kajon sijaan täyden spektrin sateenkaaria? Tai ehkä epäaito kokemus olisi sellainen, jossa kohtaa vain tavallisen pilvettömän taivaan, eikä sitä kuuluisaa kirkasta valoa tunnelin päässä?
Mutta Reijolla, hänellä oli SE AITO kokemus. Ei mitään hämärää tai epäilyttävää, vaan täysin todellinen reissu sinne toiselle puolelle – ja vielä paluumatkakin mukana! Tästä voimme päätellä, että jokainen, joka väittää muuta, saa ottaa numeron ja jonottaa vuoroaan, koska Reijo oli siellä ensin, ja hänen kokemuksensa on tietysti ainoa oikea!
Siunauksin (ja suurella annoksella sarkasmia),
Pastori Enkeli Mäntä - Anonyymi
Näissä kokemuksissa ei jumalaa tai ristinkiesusta kukaan ole nähnyt.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370