Saksa ilmoitti rajuista muutoksista pakolaispolitiikkaansa: Kotimaanlomille lähtevät turvapaikanhakijat karkotetaan ja palautettavien avustukset lasketaan minimiin
https://www.suomenuutiset.fi/saksa-ilmoitti-rajuista-muutoksista-pakolaispolitiikkaansa-kotimaanlomille-lahtevat-turvapaikanhakijat-karkotetaan-ja-palautettavien-avustukset-lasketaan-minimiin/
Saksa ilmoitti rajuista muutoksista pakolaispolitiikkaansa
20
365
Vastaukset
- Anonyymi
suomi tunnetusti toimii kuten saksa....
- Anonyymi
Suomella täytyisi tehdä kuten Saksa.
- Anonyymi
Jos jotakuta kiinnostaa PersuPravda, osaa henkilö itse etsiä.
- Anonyymi
Aivan järkyttävää rasismia.
- Anonyymi00019
Ei rasismi voi olla sitä, jos emme halua veronmaksajina, jo kantokykymme ylittäen, elättämään ja hyysäämään näitä elintasoluikkareita. Sinne on afrikkaankin mätetty biljoonia summia, eikä se näy siellä missään. Korruptio rehottaa ja kansa sikiää. Ja sitten kohta täällä oville koputtamassa.
- Anonyymi
demareiden kuolinhuuto saksassa....
- Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/a/itaisessa-saksassa-venaja-mielisyys-vetoaa-aanestajiin-lansi-tuhosi-taloutemme/#3088436b
ikävä puoli tuo venäjän kumartaminen - Anonyymi
hail gotler vai alluha akkubaari
äänestä ja vaikuta - Anonyymi
Waude Saksa, tulkaamme perässä ! Ihan mahtavaa.
- Anonyymi
mum ssia
- Anonyymi
Suomi tulee Saksan perässä viiveellä. Seuraavaksi romahtaa demarien, vasurien ja vihreitten kannatus
- Anonyymi
Suomessakin pitäisi puuttua tuohon pakolaisina muka tulleiden kotimaanmatkailuun. Monta kuukautta ollaan kotimaissaan eikä henkikulta olekaan ollut uhattu, ihan hengissä palataan pulskeina matkalaukut täynnä ja rouvat raskaina.
- Anonyymi
Saksa on hyvä esimerkki ja edeltäkävijä tässä palautusasiassa. Ja hyvä että kansa siellä osaa äänestää oikein.
- Anonyymi00017
vvvvvvvv
- Anonyymi00018
Hyvä, jos edes joku maa yrittää saada jarrua päälle näiden kanssa. En kyl anna yhtään pinnaa sillekään ajatukselle, kun näitä tulijoita hyysätään ja kotoutetaan harmaan tappiin saakka ja kulut miljardien luokkaa. Ne mitään edes halua kotoutua. Ei ole heidän intressien mukaista. Elävät, kuten ovat eläneet lähtömaassaan. Pakolaisstatus joutaisi suurimmalta osalta pois. Jos eivät omasta halusta ja ilman valtavaa hyysäämistä kotoudu länsimaiseen yhteiskuntaan, niin lentoja lähtee kyllä takaisinkin päin.
- Anonyymi00020
Rehdit, työteliäät, sopeutumishaluiset maahantulijat ovat tervetulleita, jos työpaikka on tiedossa,
samoin tosihädässä olevat pakolaiset, jollei lähempää kotimaata turvallista paikkaa löydy, ovat tervetulleita.
Kepulikonsteja käyttävät, laittomat maahantulijat ja rikoksiin syyllistyvät vierasmaalaiset maasta pois, niin tehdään muissakin maissa. - Anonyymi00021
Anonyymi00020 kirjoitti:
Rehdit, työteliäät, sopeutumishaluiset maahantulijat ovat tervetulleita, jos työpaikka on tiedossa,
samoin tosihädässä olevat pakolaiset, jollei lähempää kotimaata turvallista paikkaa löydy, ovat tervetulleita.
Kepulikonsteja käyttävät, laittomat maahantulijat ja rikoksiin syyllistyvät vierasmaalaiset maasta pois, niin tehdään muissakin maissa.Ja kun ihminen on tänne Suomeen laillisesti päässyt ja tänne otettu ja siivosti elää, hänellä on oikeus elää ja kulkea rauhassa, oli mistä päin ja minkä värinen tahansa.
Jos hän johonkin lainvastaiseen tekoon syyllistyy, asian käsittely kuuluu viranomaisille. Niin sanoi aikanaan Suti-vainaakin, Sulo Aittoniemi.
- Anonyymi00022
Espanja laillisti 500 000 laittomasti maahan tullutta matuja! Ja tässähän kävi juuri niin kuin odottaa sopi.
Tuskin ehti Espanjan sosialistihallitus julistaa tätä massiivista laittomien siirtolaisten laillistamista, kun seuraava siirto oli jo valmis:
EU:ta nimittäin pyydetään nyt ”apuun” uudelleensijoittamaan Espanjaan saapuneita laittomia maahanmuuttajia muihin EU-maihin.
Tämä on kuin suoraan sosialismin oppikirjasta.
Kun tämän järjettömän päätöksen seuraukset konkretisoituivat, aletaankin puhua "solidaarisuudesta” ja ”taakanjaosta”.
Nämä sosialistipellet voisivat ottaa edes kerran vastuun omista teoistaan sen sijaan, että sysäävät vastuun muiden kontolle.
Euroopan rajat ovat vain niin vahvoja kuin niiden heikoin lenkki: jos yksi maa ottaa löysän linjan, koko Schengen-järjestelmä tulee kärsimään.
Sen sijaan, että näitä laittomia maahanmuuttajia siirrettäisiin muihin EU-maihin, minulla on parempi ehdotus:
Mitä jos ne lähetettäisiin samoissa veneissä takaisin Välimeren toiselle puolelle. - Anonyymi00023
on suuri
- Anonyymi00024
Ååmi
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 303868
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131839Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631314Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951245Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.671085Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A5961- 47881
Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26811En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39811Voi luoja että pelkään
Että kohta sulla on joku toinen kun oot niin hyvännäköinen nainen. Joku rohkempi sut vielä vie 💔30727