Perustelut tälle asialle, että se olisi tehty paljon edullisemmin, mutta ei kun ei, niin politiikoissa ei näköjään ole lainkaan ketään rahatalouden asiantuntijaa lainkaan. Apotti järjestelmä vie paljon aikaa itse lääkäreiltä ja hoitajilta. Lääkärin oikea aika kuluu suurimmaksi osaksi tietokoneella kirjata näitä turhia asioita, mutta eihän Apotti järjestelmän tekijöitä toki kiinnosta mikään muu kuin raha, että miten saa enemmän rahaa omalle yritykselleen. Yhteiskunnan terveydenhuollosta viis. Kun joku insinööri toimisto keksii jonkin turhan asian, ei ole edes perillä lääkärien tai hoitajien työstä, kun ei ole kiinnostunut heidän työnkuvasta lainkaan?! Vain raha kiinnostaa heitä, kiitos näille Apotti järjestelmän tekijöille, kun tuhoatte koko terveydenhuollon kalliilla maksuilla. Ja eräskin insinööri kauppasi jotain Best nurse tietokone ohjelmaa meille hoitajille? Mikä paras ystävä se tiekone ohjelma on mukamas, kun se aika pitää antaa itse työn teolle, ei tietokone ohjelmille.
Apotti järjestelmä tuhoaa koko yhteiskunnan terveydenhuollon.
3
161
Vastaukset
- Anonyymi
Juurikin näin. Ihmettelin heti, kun tehtävää ei annettu CGI:lle, jolla olisi tehnyt kerralla toimiva paketti. M,utta kun halvalla saa...
- Anonyymi
Joku hyvispallvelu on myös pelkkää kaunista nettisivutarjontaa.
Siellä kehuttiin että chatissa voi kysyä hoitajalta mutta kun painoin chattia ja selitin hätäni niin botti vastasi alle sekunnissa "en ymmärrä, kirjoita lyhyitä lauseita".
Mannekiini sivut siis pelkkää tyhjää VALHETTA.
Illuusio on valheen valtakunnan harha joka tuhoutuu kuitenkin täydellisesti hyvin pian.
Sikojen palvelu tuhoutukoon pian! - Anonyymi
Tietokone ohjelma hoitajien "avuksi" on sitä varten ettei hoitajan eikä lääkärin tarvitse tuhlata aikaa OMIEN AIVOJENSA ja tietonsa (olematonta?) käyttöön vaan kone listaa kysynykset joita esittää asiakkaalle. Vastaukset kirjataan koneelle mutta asiakas ei saa sanoa mikä on oikeasti hänen ongelma.
Näin annetaan harha siitä että asiakas saa "hoitoa" mutta lopulta huomaa tuntien odotuksen jälkeen saaneensa käteen pelkkää TYHJÄÄ.
Ongelma ei tule koskaan hoidetuksi koska kone määrää mitkä rutiinit tehdään.
Tällaiselle lääkärille on edes turha yrittää ottaa puheeksi ongelmaa koska hän tuhahtaa ja jatkaa luennon pitämistä ikään kuin vanhempi asiakas ei olisi vuosikymmenien aikana KOSKAAN kuullut mikä aiheuttaa korkeaa verenpainetta.
Ymmärrän täysin miksi asiakkaat ei edes hakeudu hoitoon. Miksi mennä tuntikausiksi odottamaan tyhjää luentoa eikä silti saa apua.
Kaikki tietokone ohjelmien rakentajat voivat suoraan pitää itseään syyllisinä yhteiskunnan tuhoajina josta heille tulee viimeinen tuomio.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1183862Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563185- 793157
- 193105
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans63041- 292805
- 542537
- 192277
- 632260
- 622119