Poliisi käytti asetta, syytä ei kerrota

https://www.hs.fi/suomi/art-2000010667886.html

Ja jumalauta jos siellä ei nyt pysähdytä, niin minä ammun. Niin.
Niinkö?
3103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se oli sekopää narkkari. Työturvallisuuden vuoksi piti pari kertaa pamauttaa. Hyvä poliisit!

Äänestä
  • Asiakkaansa murhaava poliisi on "hyvä poliisi?"

    Aika outo oikeuskäsitys sinulla.

    Äänestä

Poliisi ottanut mallia jenkeistä. Jos Jenkeissä poliisi pysäyttää autoilijan vaikka vain puhalluuttakseen kuskin, niin kuljettajalla on noin 50% mahdollisuus säilyä hengissä kohtaamisesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.hs.fi/suomi/art-2000010667886.html

Ja jumalauta jos siellä ei nyt pysähdytä, niin minä ammun. Niin.
Niinkö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu