Esiintyvänä muusikkona tiedustelen, että onko nykyaikana epäkorrektia ja joitakin ryhmiä loukkaavaa laulaa ”when a man loves woman”, pitäisikö nuo tekstit muuttaa muotoon ”when a human loves human”, vai lieneekö sekin nykyään jo liian rajaavaa ja syrjivää…?
Vastaukset 1
- Anonyymi
Esiintyvänä muusikkona lopeta toi sössötys ja käytä ilmaisun-, sanan- ja taiteen vapauttasi laulaen viimeisenä meistä valkoisesta hetero miehestä kauniisti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va782011Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661239Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu251052- 1411028
- 91729
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa118722- 45697
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 59655
- 59608