Meriupseeri Kiviaho tiedetään omistajaksi, mutta kuka on toinen. Ei vielä tietoa.
Ja tietysti taas persaukiset omistajat ilman yhdenkään kesäpäivän kokemusta hotellin johtamisesta.
Niin sitä pitää. Ennakkoluulottomasti vaan luottaa, että kunnan valtuusto on löysäkätinen ja veronmaksajat iloisesti rahoittamassa osaamatonta ja kannattamatonta toimintaa.
No, nyt kuntalaiset, lompsa levälleen ja takaamaan lainoja.
Milloin Kivitipun uudet omistajat alkavat itkeä kunnalta rahaa
21
852
Vastaukset
- Anonyymi
Turpa kiinni! UP-seeri puhuu
- Anonyymi
Äläkää ny heti lähtekö kitisemään olkaa onnellisia, että yrittäjä löytyi.
Kilistää sitten vasta jos siihen on aihetta. Oottaa te kyllä ihmeellistä porukkaa. - Anonyymi
onko kukaan käynyt katsomassa, kunka paljon vettä on vuotanut katosta sisälle viikonlopun sateiden jälkeen.
- Anonyymi
On joku käynyt
- Anonyymi
Etkö osaa vastata aiempiin ketjuihin? Montako uutta aloitusta aiot tälle palstalle vielä tehdä koskien Kivitippua?
- Anonyymi
Kivitippu rules!
Köyhyyden päivät ovat kohta ohi. Alkaa lappaamaan lappatolloon NIIN paljon turisteja että tarvitsee vetää heti 2 raidetta ja 4-kaistainen moottoritie. - Anonyymi
Niin notta enne oltihin het ylpiänä oman kunnan talouresta.
Oli het 10 minkkitarhaa ja notta 50 navettaa.
Nykyähä löytyy vaan miljardien arvosta pölliä. - Anonyymi
Joulupukki-akatemian rehtori tämä Kiviaho, luki Ilkassa! Kohta täällä on Napapiirin sivukonttori :D
- Anonyymi
Kysykää ihmeessä miltä kadettikurssilta tämä meriupseeri on valmistunut. Olisi hyvä tietää tai muuten vaan kiinnostaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysykää ihmeessä miltä kadettikurssilta tämä meriupseeri on valmistunut. Olisi hyvä tietää tai muuten vaan kiinnostaa.
Siinä käy justiin samalla lailla kuin summasaaren, jää tyhjilleen märkänemään.
- Anonyymi
Aivan sama se sinulle on kuka sen omistaa kun et nuukuuttasi ole Kivitippuun menossa. Utelias sinä ainoastaan olet ja luultavasti pyörit parkkipaikkaa ympäri että saisit taas uusia juttuja aikaiseksi.
- Anonyymi
Niin notta oltihin eile käymäs tipun pihalla. Näytti siellä olevan het kova tohina.
Oli mikkiturkkia ja Kemira lippalakki pääs olevia työmiehiä het monta kymmentä notta alkaa tapahtumahan.
Koskas ne avajaiset tuloo?- Anonyymi
kymmenen siivoojanpaikkaa auki kivitipussa.
- Anonyymi
Ei pidä paikkaa
- Anonyymi
Kunnan ei pidä laittaa yhtään rahaa enää nykälänniemeen.
- Anonyymi
Venesataman ylläpito ja Taavintupa on siellä kunnan vastuulla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venesataman ylläpito ja Taavintupa on siellä kunnan vastuulla.
Kuka omistaa Onnintuvan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka omistaa Onnintuvan
Kunta
- Anonyymi
Onni El Jamboree Torvinen. Tuttu korkkareista ja t.y.n.k.ä.k.u.l.l.i.e.n kokouksista
- Anonyymi
Hurjat on suunnitelmat ja puheet Kivitipun mahdollisella uudella omistajalla.
- Anonyymi
Niin se oli Summassaaren uudella omistajallakin, ulkomaille häipyi eikä kunta ole saanut silleen yhteyttä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-458980Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036468Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain996149Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1314674- 1644538
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.793119- 1662260
- 652148
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592096- 491881