Pääsispä iskee 24pölvästin lahon kallon halki. Ja asian päälle töräys raparperikiljua
Niin............
7
180
Vastaukset
- Anonyymi
Sinut tulisi määrätä kuntouttavaan työhön ja voisit erikoistua wc tilojen puhdistamiseen.Ota itseäsi niskasta kiinni.
- Anonyymi
Otin. En huomannut mitään vaikutusta.
- Anonyymi
Olen nähnyt mitä kuntouttavissa tehdään useasti eri paikoissa.
Kerätään voimia että jaksaa juoda taas.
Tupakki palaa koko ajan, alin omaa.
Kahvia kuluu.Keitin pulputtaa..
Rahan vippailua joiden takaisin maksu kestää, niistä(kin) aiheutuu isoja jopa nyrkkiriitoja.
Linnunpönttöjen valmistus onkin sivuseikka.
-tökö ukko- Anonyymi
Linnunpönttöihin voi paskoa ja kottikärryjä voi rämistellä. Lähtee mukava meteli jos ovat kunnon kottikset eivätkä mitkään lussut muoviset sekundakiesit.
t naapurin masa, savo.
- Anonyymi
Juu ni eipä tuollainen paikka sitten paljon kuntouta jos epäsosiaalista porukaa.
- Anonyymi
Itseäni pelottaa ap aggressiivinen käytös ja mielikuvat jotka toivottavasti ei toteudu kuin sairaassa päässä. Eikä tuolla kadulla ainakaan. Suosittelen pitkää pakkolomaa aapeelle.
- Anonyymi
Osa voi olla tosissaankin kirjoituksien kanssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999