Kiitos, kiitos, kiitos AfD! Jonakin päivänä se on kaikkialla raivaamassa haittamaahanmuuttoa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ovensuukyselyt-laitaoikeiston-afd-marssimassa-vaalivoittoon/8999862
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ovensuukyselyt-laitaoikeiston-afd-marssimassa-vaalivoittoon/8999862
Vastaukset 48
Vanhimmat
Saksa onkin jo pitkään ollut kusessa haitallisen maahanmuuttonsa kanssa. Ja kun siihen voi taas luotaa, että historia toistaa itseään. Kun haitallista maahanmuuttoa ei alettu ajoissa korjata.
missä on uutisia saksan muslimien kommenteista? mikä tuloksen aiheutti?
Kaikkihan niistä onkin äkkiseltään ryhtyneet "maltillisiksi" ettei vaan häädetä maasta. Ja kun ei virallinen puoli niihin tehoa, tulee hyvinkin nopeutettu käännytys.
monta konelastia se 6 miljoonaa on?
Ennenvanhaan Saksassa olisi pantu kävelemään itse. Ase niskassa. Kyllä tulee maratonille vauhtia.
ettei vaan se kuuluisa historia toista itseään?
Vassut ovat syyllisiä jos tulee joku uusi "Hitler". Pelkästään vassut. He ovat ilmiön nimeltä -haitallinen maahanmuutto luoneet.
En toivo mitään natsismia ja inhoan sitä mutta vassut ovat kätilöinä häärineet tässä.
He ovat Suomessakin huutaneet monikulttuurisuutta vuosikymmeniä.
Joka tätä vastustaa, on automaattisesti rasisti vassujen mielestä.
Tuo on niin tyypillistä tyhmän, asioista mitään ymmärtämättömän Persun puhetta . Kyllä ne on kautta aikain olleet oikeistolaiset , jotka ovat natsien kanssa kaveranneet, eivät vasemmistolaiset. Myös Suomessa , niin ennen kuin nytkin.
Tyypillinen Persu, joka syyttää muita aina ja kaikesta. Myös omasta idiotismistaan ja jopa omasta syfiliksestään.
Persujen pitäisi alkaa pariutua keskenään, niin syntyisitarpeeksi paljon molopäitä Suomeen. Riittäisi siivoojat ja bussikuskit. Ei tarvitsisi maahanmuuttajia. Mutta, voi sentään, kun eivät Persut voikkaan siittää lapsia, kun Persu äijät ovat impotentteja lähestulkoon kaikki.
Eikä järkevät naiset päästä Persu tolloja edes lähelleen. Siinäpä vadta ongelma ?
Kysykääpä ratkaisua Purra tädiltä ?
Saksassa voittivat sekä äärivasurit että äärioikeistolaiset, jotka ovat kuin kaksi marjaa.
Kummallakin on samat tavoitteet: lopettaa maahanmuutto ja Ukrainan tukeminen eli auttaa Putinia ottamaan Ukrainan komento itsellee.
Sinähän ärhäkkänä olet tänään, ja anonyymina taas kerran. Eikös sitä jo sovittu että sinisellä nikillä kirjoittelet ja pidät nuo sairauskertomuksesi ihan omina asioinasi, ei niitä tarvitse muille levitellä.
Kiitos kuitenkin että kirjoitat Persu - sanan arvoisellaan isolla alkukirjaimella. Muista käydä lääkärissä silti.
Suuri tuska kumpuaa sisältäsi ulos. Ymmärtäähän sen, kateus vie kalatkin vedestä. Mutta mitä tulee tuohon melkoisen maaniseen litaniaasi, et itsekään usko minkään tuossa jutussasi olevan totta. Se on vaan sitä ahdistusta ja epävakaata persoonaa sekaisin kynäsi jatkeena. Ota lunkisti.
Saksa yritti korjata haittamaahanmuuttoa jo 80 vuotta sitten.
"Jonakin päivänä se on kaikkialla...."
Tuskin sentään Moskovan porteilla saakka kuten edeltäjänsä.
Aatu muuten pääsi "post mortem" ihan Kremliin asti, tai ainakin alaleuka päätyi sinne. ;)))
oliko kiva aloittaa juttu ja sitten kommentoida moktar gubtana?
teko.äly tietää
"teko.äly tietää"
Tekoälylläsi on vielä pahoja puutteita älyn suhteen.
Nauretaan yhdessä. ;)
Jopa vajavainen ja kehittymätön tekoäly voittaa Persujen älyn. Mennen tullen.
Suraus merkelin jeesustelusta , kai saksa uskovaiset tällä kertaa uunittaa ?
Öyhö on rassukka.
Toivottavasti AfD raivaa myös suomessa,valtio säästäisi 5 miljardia vuodessa.
Mukavasti nostat oikeistopuolueet asiat
....piste
Sastaisiin poliiseja lisää ja mm moktar gubta syytteeseen...
Mainos ja vihanlietsonta
Niin tekisi. Tyhjenisi koko maa. Sitten vasta Persuilla olisi kivaa keskenään….kun fiksuimmat olisivat lähteneet ja tyhmät Persut vaan jäisivät. Kylläpä putinistien olisikin sitten hyvä kävellä tuosta rajan yli tervehtimään Persu toveria. Halla-ahokin osaisi toivottaa tulijat tervetulleeksi ihan heidän omalla venäjän kielellään. Onnea Persuille !
Laitaa
;)))
Dys dys
Saksasta se alkaa, sieltä se on aina ennenkin alkanut.
saksa tappeli muinoin ranskan monikulttuuri linjan kanssa
eikös saksalaiset motittanut sen legioonan muinoin metsään
merkel toi maahan miljoonia , mutta eikös saksalaisia ole kymmeniä miljoonia ja kun näillä palaa pinna niin merkelin väki lähtee matujen kanssa 🤣
Sota nimittäin. Ihanoikein. Sittenpähän nähdään miten pitkälle Persujen järki ja rohkeus riittävät. Tosin , nykyisten näyttöjen perusteella Suomenkäy huonosti jos se Persuista on kiinni. Nyt on jo paniikki päällä……
Itä-Saksalaiset, siis ne tyhmimmät ja köyhimmät ja kateellisimmat kannattavat AfD eli äärioikeistoa. Juuri luin uuden tutkimuksen, että nuorimmat kyseistä puoluetta äänestäneet EIVÄT edes ymmärrä äänestäneensä äärioikeistoa.
Tämä kertoo jo tuon porukan älystä ja kyvyistä kaiken.
Jostakin se euroopan puolustaminen pakko aloittaa.
Äänestäjät ovat lopultakin ymmärtäneet äänestää äärilaidan puolueita koska muut eiväu uhkaa tunnista.
Persutko tunnistavat ? Suurin osa Persuista ja äärioikeistolaisista on tyhmiä, vähän koulutettuja, yhteiskunnasta syrjäytyneitä tai syrjäytymisvaarassa olevia foobikkoja, pers. häiriöisiä tai psykoottisia. Kauna , kateellisuus ja muu osattomuuden tunne on yleinen. Myös kaikenlaisiin uskomuksiin ja lahkoihin kuuluminen on tyypillistä.Tutkittua tietoa.
Kuulostaako sinusta hyvältä? Tervettä on porukka, vai mitä ?
Kohta sinulla on lääkkeidenjakoaika.
Mainitse epäkohdista samalla.
Talous kuralla, kuin Aadolfin aikaan, tuleeko uusi jytky?😬
"Talous kuralla..."
Niin on. Kokoomus ja persut pilasivat Suomen talouden. Tulossa on veret seisauttava antijytky persuille.
Nauretaan yhdessä. ;)
Saksa on herännyt älyttömästä "keisarin vaatteet" matu kiimasta! On huomattu ettei kannata tuhota omaa kotimaataan, hyvinvointiaan ja turvallisuuttaan!Euroopassa ensimmäisenä yrittävät korjata Merkellin aiheuttamaa järkyttävää tuhoa. Toivottavasti muu Eurooppa ottaa opiksi ja toimii.
Huonosti kävi natseille = äärioikeisto toisessa maailman sodassa ja niin tulee käymään nytkin. Historia toistaa itseään !
Demarit pilasivat Suomen talouden.
Tämän hallituksen jäljiltä onkin paljon korjattavaa. Jos nyt Suomi nimistä lilliputti valtiota on enää olemassakaan. Voi olla ettei ole tai on vain sodassa tuhotut rauniot, niinkuin Ukrainassa.
Ja kukas meidät tähän tilanteeseen johtaakaan . Ketkäs ne siellä hallituksessa häärivät ?
Urpo Orpo ja saksikäsi Purra ja sotajoukkoja johtaa isinenä tuulta hakoen kyky Kokoomuksen Häkkänen käkkänen.
Se on vaan sinun mielipiteesi. Olet kuitenkin saanut koulutuksen, terv.huollon, asunnon ja toimeentulon. Työtäkin olisit varmaan saanu, mutta kuntaisi jäädä päästötodistus saamatta, mt horjui ja yleissivistyskin on tasoa 0. Joten on se hyvä kun nyt tili hallitus,joka tuhoaa kaiken tuon sos.demien luoman, niin joudut sinäkin, äärioikestolainen vajakki palvelujen ulkopuolelle . Mutta jospa se jolta tuon loistavan geeniperimän olet saanut pitää sinusta huolta ? Voithanalkaa vaikka omahoitajaksi…osaat ehkä nippanappa pyyhkiä pappasi pyllyn?
Joko se lääkitys tarkistettiin ja mainitsitko epäkohdista jo?
Mitä tohtori sanoi?
Apu on lähellä. Ota se vastaan.
https://www.aikanaan.fi/pitkaniemi/wp-content/uploads/sites/2/2018/10/3.1.-sähksokkihoito-2-1960-pna-1024x689.jpg
Jos äärioikeisto pääsee valtaan oikeasti , niin voi kärsiä muutkin kuin ” haitallinen maahanmuutto” . Natsit ovat nimittäin natseja ja aate ja toimet ovat samat, olivatpa sitten nimeltään AfD tai mikä tahansa. Mutta suomalaiselle oikeistollehan tämä sopii, onhan heillä jo kokemusta kimpasta natsien ja Aatun kanssa toisen maailmansodan ajoilta. Ja kokemukset ovat ”hyvät, ” ainakin niillä, joilta talot poltettiin natsien toimesta heidän vetäytyessään Lapista.
Kannattaisi tämänkin viestiketjun aloittajanja äärioikeistoa ihailevien muuttaa nyt kiireellä sinne Saksaan. Niin paljon kun natsiaatetta ihannoivat. Hyvää matkaa !
Ei täällä teitä kaivata .
Sodäär sano rkp natseille sodan aikaan
Lopultakin herää idea länsimaisuuden puolustamisesta, ääliöt antaisivat länsimaisuuden hukkua muslimeiden ja kaikenlaisen alkukantaisuuden tulvan alle.