Miestä kutsutaan barbaarisella nimellä,
jonka kolme sisarta saa kohtalolta.
Hän puhuu silloin suurelle kansalle sanoin ja teoin,
enemmän kuin kenelläkään muulla ihmisellä on mainetta ja mainetta. ( Ι - 76)
Tämän miehen on määrä tulla maailman johtajaksi, vaikka hän käyttää tätä valtaansa väärin. Hän on niin suuri hahmo, että olisi melko vaikeaa estää häntä pääsemästä valtaan. "
Kolme sisarta " viittaa kolmeen kohtaloon: yksi, joka pyörittää elämän linjan, toinen, joka mittaa elämän pituuden, ja kolmas, joka katkaisee sen oikealla pituudella. Hänen " nimensä " tulee joidenkin maiden tapaan olemaan hieman pitkä ja kuulostaa hieman " barbaarilta " eurooppalaisiin korviin. Ja jotkin hänen kantamistaan nimistä, jos katsot niiden juurimerkityksiä, antavat jonkinlaisen vihjeen siitä, mitä hänen on määrä olla. Eri nimet tarkoittavat erilaisia asioita: esimerkiksi nimi Napoleon on johdettu kreikan sanasta, joka tarkoittaa "tuhoajaa" tai "terminaattoria".
Dolores Cannon kirja
Anonyymi-ap
1
104
Vastaukset
- Anonyymi
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463544- 623288
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512812Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541