Joko se kolmas maailmansota kohta tulloo?

Anonyymi-ap

Ei millään jaksaisi ennää käyvä töissä ja maksaa laskuja ja syyvä puuroa. Jos osuupi ohjus kohille niin ei tarvii ennää huolehtia mistään ja jos männöö ohi niin sittenpä laitetaan laukut kuosiin ja lähretään pakolaiseksi jonnekin riittävän kauas että ehtii vielä vähäsen nuuhkia raitista ilimoo ennen kuin laskeumat tulloo piälle. Yks laukku pittää kyllä varata Koskenkorvapulloille että jääpi jotain muistoksi kotimaasta.

4

130

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mee pöyrän ala, moomma jokahinen siällä...

    • Anonyymi

      Tulloo se, Johan tää mua on konkurssissa. Ei tiälä ennee mittää tehä muuta kui paskoo. Tuo nuapurhan tään huutokaupasta ostaa siirtolaisille lepopaikaksi.

      • Anonyymi

        Lähäre sillä sun Kooralla krannihin pekuloomaha, kaffit keittäävät nisun kans.


    • Anonyymi

      Hauska aloitus. Arvaan, että Aloittaja kuuluu varttuneimpaan kansanosaan. Demokratiakin taitaa olla pelkkä savuverho, kun joka maassa pelätään, että kansa äänestää väärin. Nyt jo Saksassa tuli katastrofi ja mitä sitten, kun Jenkeissä äänestetään marraskuussa? Sielläkin pelätään, että Putin äänestää ja sekoittaa pakan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      261
      6962
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      53
      4943
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4481
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      9
      4286
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3773
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      118
      3665
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3636
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      25
      3532
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3313
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2470
    Aihe