Joko se kolmas maailmansota kohta tulloo?

Anonyymi-ap

Ei millään jaksaisi ennää käyvä töissä ja maksaa laskuja ja syyvä puuroa. Jos osuupi ohjus kohille niin ei tarvii ennää huolehtia mistään ja jos männöö ohi niin sittenpä laitetaan laukut kuosiin ja lähretään pakolaiseksi jonnekin riittävän kauas että ehtii vielä vähäsen nuuhkia raitista ilimoo ennen kuin laskeumat tulloo piälle. Yks laukku pittää kyllä varata Koskenkorvapulloille että jääpi jotain muistoksi kotimaasta.

4

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mee pöyrän ala, moomma jokahinen siällä...

    • Anonyymi

      Tulloo se, Johan tää mua on konkurssissa. Ei tiälä ennee mittää tehä muuta kui paskoo. Tuo nuapurhan tään huutokaupasta ostaa siirtolaisille lepopaikaksi.

      • Anonyymi

        Lähäre sillä sun Kooralla krannihin pekuloomaha, kaffit keittäävät nisun kans.


    • Anonyymi

      Hauska aloitus. Arvaan, että Aloittaja kuuluu varttuneimpaan kansanosaan. Demokratiakin taitaa olla pelkkä savuverho, kun joka maassa pelätään, että kansa äänestää väärin. Nyt jo Saksassa tuli katastrofi ja mitä sitten, kun Jenkeissä äänestetään marraskuussa? Sielläkin pelätään, että Putin äänestää ja sekoittaa pakan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      114
      11068
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      152
      10292
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8030
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      180
      6478
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      48
      5533
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5041
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      143
      4347
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      24
      4214
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      57
      4014
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      132
      3587
    Aihe