Eikö pitäisi tarkemmin käsitellä asiaa?
"Lähi-idän muslimien antisemitismi on rantautunut näkyvänä ilmiönä Eurooppaan. Suomessa esimerkiksi Yle ei muutamaa poikkeusta lukuun ottamatta ole käsitellyt ongelmaa lainkaan. Hyvänä esimerkkinä oli Ylen Ykkösaamu -ohjelma (23.1.), jossa historian dosentti Oula Silvennoinen kertoi antisemitismiasiantuntijan roolissa vain äärioikeiston roolista tämän päivän juutalaisvihassa. Häneltä olisi pitänyt kysyä myös Lähi-idän maista Eurooppaan suuntautuneen maahanmuuton tuomasta antisemitismistä"
https://www.suomenuutiset.fi/muslimien-israel-viha-kasvattaa-antisemitismia-euroopassa/
Mitä sanoo tutkija?
5
143
Vastaukset
- Anonyymi
Linkki kirjoitettu:
04.02.2020
Joten ajat ovat siitä muuttuneet.
Tällä hekellä Gazan kansanmurhaaja netanjehu ei paljon pisteitä saa.
Kysymys ei ole minkään uskonnon puolesta ja vastaan asettellusta.
Kysymys on siviilien tappamisesta.- Anonyymi
Uskonnolla ei ole mitään merkitystä Netanjahulle. On prse on hänelle tärkein. Identtinen tapaus Putinille.
- Anonyymi
Hamas aloitti tämän kriisin. Myös sen riistämät panttivangit on suuremmaksi osaksi tapettu tai kuolleet. Maanalaiseen verkostoonsa, jota palestiinalaiset itse suojelee, ei voi kätkeä, vartioida, kuljettaa , ruokkia ja juottaa, riveistä bajamajoja nyt puhumattakaan ! Hamas ja kaikki rikolliset terroristijärjestöt tulee lopettaa, niiden kanssa EI myöskään neuvotella .
Miksi siis palestiinalaiset suojelee hamaksen ym.kaltaisia terroristijärjestöjä ? Kehä on jatkuva. Sodat ei tällä lopu. - Anonyymi
Ei sitä sotaa tänne Suomeen tarvitse tuoda.
Suomalaiset ovat siihen syyttömiä. - Anonyymi
Tätä nyyhkyttelyä asiasta kuin asiastahan muslimit on tehneet siitä asti kuin meillekin rantautui 90-luvulla. Ja kukkahattutädit antoi mennä kaikki sadut ja tarinat läpi. Tulisipa jo äärioikeisto. Kukkahattutädit aina Mari Ohisaloa myöten on karussa Brysselissä. Anteeksi ei pyydetty , junalippu oli jo taskussa. Eikä osata varmaan edes katua kuin pienessä naivissa mielessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot453500Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe172890- 282564
- 692254
- 182151
- 422047
- 561901
- 581686
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111553- 171415