USAn presidentin vaalit, jatkuuko tuki Ukrainalle?
Saksan vaalitulos, jatkuuko tuki Ukrainalle?
Jos Ukraina ei saa aseita ja ammuksia, niin se on siinä.
Pokrovskin kaupunki lisäksi kaatumassa, johtaen ukrainan puolustuksen romahtamiseen.
Putin sanoi 2008: "jos Ukraina haluaa Natoon, menee se sinne ilman Krimiä ja Itä-Ukrainaa."
Kuitenkin Stubbin mukaan Ukraina voittaa, jos jää itsenäiseksi, hehe!
12/2021 Venäjä lähetti EU maille kirjeet "uudesta Euroopan turvallisuus sopimuksesta" -ehdotuksen, jossa Ukraina olisi neutraali. Neutraali, kuten Ukraina lupasi olla 1991 kun se itsenäistyi.
Veikkaan, että Ukrainasta tulee neutraali kohta.
Saksan vaalitulos, jatkuuko tuki Ukrainalle?
Jos Ukraina ei saa aseita ja ammuksia, niin se on siinä.
Pokrovskin kaupunki lisäksi kaatumassa, johtaen ukrainan puolustuksen romahtamiseen.
Putin sanoi 2008: "jos Ukraina haluaa Natoon, menee se sinne ilman Krimiä ja Itä-Ukrainaa."
Kuitenkin Stubbin mukaan Ukraina voittaa, jos jää itsenäiseksi, hehe!
12/2021 Venäjä lähetti EU maille kirjeet "uudesta Euroopan turvallisuus sopimuksesta" -ehdotuksen, jossa Ukraina olisi neutraali. Neutraali, kuten Ukraina lupasi olla 1991 kun se itsenäistyi.
Veikkaan, että Ukrainasta tulee neutraali kohta.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kotimaan median mukaan Ukraina on voittamassa ja ristiriitaista on uutisointi.
Aseita on, miehet on FINITO!
Kun pystyisivtä iskemään syvälle venäjän maaperälle, missä niitä miehiä on enemmän, niin se FINITO tulisi nopeammin.
"12/2021 Venäjä lähetti EU maille kirjeet "uudesta Euroopan turvallisuus sopimuksesta" -ehdotuksen, jossa Ukraina olisi neutraali. Neutraali, kuten Ukraina lupasi olla 1991 kun se itsenäistyi."
Ukraina olikin neutraali ja siksi Venäjä sinne hyökkäsi. Nyt sekään ei tietenkään enää voi olla neutraali, koska Venäjä on osoittanut, ettei se kunnioita neutraalisuutta.
Ennaltaehkäisevä isku, Ukraina laittoi Nato jäsenyyden saamisen lakiinsa.
Niin laittoi. Mutta vasta sen jälkeen, kun Venäjä jo oli hyökännyt Ukrainaan kunnioittamatta sen neutraalisuutta. Samoin kuin EU-jäsenyyttä Ukraina haki vasta, kun Venäjä jo oli laajentanut sotaansa Ukrainassa koko Ukrainan valtausyritykseksi.
Venäjä etenee nyt monta kilometriä päivässä, eikö se siitä.
On se kauheaa tuo lännen 'johtajien' täydellinen tunteettomuus ja ihmishenkien halveksinta.
Kun nyt tunnemme kaikki vaiheet Ukrainan sodassa, käy selväksi vastuulliset ja herää kysymys, miten ne kuittaavat Ukrainan?
Ottaako länsi ydinaseen käyttöön, vaikeaa on tunnustaa olleensa syyllinen, mutta ydinase on sitten se viimeinen pahateko globalistirikollisilta.
Ukrainalaisia ja venäläisiä tapattaa surutta Putin Kalsarimyrkyttäjä rikollisella sodallaan.
Kai nyt jokainen ymmärtää miten länsimaat ovat halunneet laajentua Ukrainaan, se ei vain Venäjälle sovi sillä yksikään suurvalta ei halua vieraiden ballistisia ohjuksia 4 minuutin etäisyydelle maansa pääkaupungista, PISTE.
Työnnä se piste sinne, mihin päivä ei paista. Venäjälle ei kuulu mitenkään se, jos Ukraina haluaa EU:n tai NATO:n jäsenmaaksi ja mikään maa ei ollut viemässä Ukrainaan ohjuksia tai aseita eikä Ukraina mitenkään uhannut Venäjää silloin kuin Venäjä sinne hyökkäsi. Nyt se toki niitä on saanut puolustaakseen itseään Venäjän rikoliselta hyökkäykseltä.
Sairas papukaijja laulaa viime virsiään....natsijoukot tuhoutuvat...juuri meni koulutuskeskuksessa ulkolaisiakin rikollisia paljon.
No eipä nyt ole mitään ratkaisun viikkoja edessä.
Soditaan nyt ensin ja hypätään sitten mäkeä.
.Matti N
ON HYVÄ KUN UKRAINA TOI ESILLE VENÄJÄN MIELETTÖMYYDEN
NYT ON RYSSÄLÄ KOKO MAAILMAN MIELESSÄ TUHOOJA PORUKKA ERIKOISOPERAATIOINEEN TAPPAJIA OVAT
"Veikkaan, että Ukrainasta tulee neutraali kohta."
Nato tiltustakin tulee "neutraali" kun siltä viedään "kulkuset", tylsällä MATTOVEITSELLÄ. 😁😉
Ukrainan Zelenskyin saastaisia salaisuuksia paljastuu:
https://www.youtube.com/watch?v=9XnF7oZk0wo
Ukrainssa ministerit jättivät jo uppoavan laivan, yksityiskoneella pois maasta. Riittävästi varastettua omaisuutta mukana mukavaan elämään.
venäjä tuhouttaa vehkeesä ukrainan pelloilla ja sitten siihen loppuu venäjä
vielä kun sen ruostuneet laivat upotetaan siinä on sen taru