Eikö näitä saada mitenkään kuriin? Puuttuu käytöstavat, päättävät asukkaan puolesta että tulevat käymään päivänä x klo y vaikka sanot ettei heidän palveluilleen ole tarvetta. Lisäksi valehtelevat että naapurin kanssa sovittu tapaaminen ja itse tätä kysyessäni naapuri ei ole kyllä mitään heidän kanssaan sopineet. Kolmannen kerran eilen laitoin heidän asiakaspalveluun ettei ole minkäänlaista asiaa enää meidän osoitteeseen! Täyttääkö tämä jo jonkin rikoksen tuntomerkit kun kolmatta kertaa jo tullaan käymään kielloista huolimatta?
SectorAlarmin myyjät taas aktivoituneet Kaukkarissa
6
335
Vastaukset
- Anonyymi
Ylipäätänsä erikoista ettei nämä erilaiset Alarm-kaverit vain jätä paperista mainosta postilaatikkoon, niin kuin kaikki normaalit kaupustelijat. Jehovantodistajat noista tulee vain mieleen. Pidetään omaa raportointia (ilman lupaa).
- Anonyymi
...Eri firma, mutta kaverit tuntui vain olevan äärimmäisen kiinnostuneita vilkuilemaan sisälle asuntooni. Syitä voi vain miettiä moiseen.
- Anonyymi
Pyydä myyjää poistumaan pihaltasi jos ei poistu niin voit kotirauhan suojaan vedoten poistaa henkilön fyysisesti tai suorittaa laillisen kiinnioton ja luovuttaa henkilön poliisille. Itse poistin myyjän fyysisesti tontiltani kun ei totellut neljää poistumis käskyä. Sanoin vielä kerran vielä kun tulet tontille suoritan kiinnioton ja poliisit hakee sut pois.
On vissiin sana myyjien keskuudessa kiirinyt kun eivät ole enää käyneet.- Anonyymi
Tuota täytyy noudattaa.
- Anonyymi
Onko tää yritys lestadiolaisomistuksessa?
- Anonyymi
Älkää avatko ovea.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542678
- 622542
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p262046- 621832
- 551805
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa321351Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41935Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111857Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.120826Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit37804