https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/227a1428-6921-4e76-8c91-1fbd70c75054
Ei kovin hyvää meriittiä puheenjohtajaksi vasureihin.
Vasemmistoliiton puheenjohtajaehdokkaalla on törkeä rikostuomio.
14
288
Vastaukset
- Anonyymi
Karvahattuöyhön hyvä kaveri?
- Anonyymi
Niksuttelusta päätellen on?
- Anonyymi
Tuo olisi pelkästään hyvää asiaa ja suositus jos olisi Persujen jäsen ja pyrkisi puolueen eliittiin. Tuohon vielä pari kännistä väkivaltarikosta ja tuomiota, niin Purrallekin olisi varteenotettava kilpailija.
- Anonyymi
Vassari maalittaa oman puolueensa jäsentä ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vassari maalittaa oman puolueensa jäsentä ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Onkos tuo se japo-lanssoni?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vassari maalittaa oman puolueensa jäsentä ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Eikös Saldo ollut viherihmisiä?
Vuoden "ansioitunut"? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkos tuo se japo-lanssoni?
Japo vihaa persuja...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Japo vihaa persuja...
Sasukin.
- Anonyymi
Kula lähti lusimaan pahemmista rikoksista, vasemmiston heppu...?
Sasu? - Anonyymi
kavaltaa valtiolta ? mutta mitä ihmettä ei vasemmistoliittolainen voi olla yrittäjä 🤔
ellei tarkoitus ole kusettaa ? - Anonyymi
viha puhe olisi ok tuomio
- Anonyymi
Sattuuhan sitä. Emme suostu pelkäämään.
- Anonyymi
Jep. Kyllä.
- Anonyymi
pyöröovesta ulos
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911345Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310772Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356200Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1835006Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313486- 1723475
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402313Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001872Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov71713Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161624