Aikuisia Ähtärissä. Ketään? Enää?

Anonyymi-ap

Kun ei-ähtäriläinen katsoo tätä soppakulhoa, voi vain miettiä onko siellä enää muita kuin hulluja. Kylä lähtee uusiin hankkeisiin (mm. pandat) ilman että rahoitus on varmistettu. Sitten kylän poliitikot ottavat eläinpuiston haltuunsa 2018 ilman minkään valtakunnan osaamista. Matkailua hoidetaan seuraavaksi rahoituksen kuprujen takia kunnallisena hankkeena. Kun olisi voitu hakea matkailualueelle yksityiset yritykset jotka olisivat hoitaneet. Nyt ei. Ja passiiviset kuntalaiset sallivat kaiken tämän, sekä sen, että Myllymäen sairas loiskiehunta vie viimeisenkin toivon saada pitäjään ulkopuolisia toimijoita. On melkoinen Master Plan ähtäriläisiltä tämä bouillabaisse. Hävetkää.

5

481

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän täällä on Isä aurinkoiset melkoisen sopan keittänyt,kun Jaakola ja silloiset päättäjät osa niistä hommas tämän elukkapuiston .

    • Anonyymi

      Karpon veljekset ovat ainoita aivoillaan ajattelevia aikuisia ahterissa …

      • Anonyymi

        Ja mikä lienee näiden veljesten mandaatti päätöksenteossa? Ei mitään asemaa. Kukaan valinnut mihinkään, koskaan. Pelkkää puskahuutelua netissä.


    • Anonyymi

      Onhan veljeksille omat äänitorvet.
      Joidenkin mielestä korissa on mädät omput.

    • Anonyymi

      Minusta suurpesu on nyt hyvä tehdä siihen on hyvät eväät juuri nyt ja ne pitää käyttää loppuun saakka, jos on joku lakia rikkonut siitä vastuuseen joutuu, tämä jos mikään puhdistaa .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      171
      6197
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1724
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1508
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1270
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      932
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      29
      860
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      97
      836
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      789
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      224
      746
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      739
    Aihe