Jarmo Liski, palkittu toimittaja, siirtyy Hesarin leipiin. Tarkemmin tukivan journalismin toimistoon. Kun osaa ja on näyttöjä, niin on ottajia.
Jos taas hoitaa toimittajan ja muut leiviskänsä huonosti, päätyy vaikkapa istumaan istumistaan oikeuden penkeillä. Ja maksamaan pitkän tovin, voudin avustamana, ulosotossa olevia omia tohelointejaan.
Onnea Jarmo!
https://www.hs.fi/tutkiva/art-2000010674354.html
Näin ne oikeasti hyvät toimittajat etenevät uralla
Anonyymi-ap
4
212
Vastaukset
- Anonyymi
No demarit sitten jätetään rauhaan vaikka siellä olisi vaikka mitä ihmettä.
- Anonyymi
Hyvä juttu
Omaisuus takavarikoitu, kotietsintä tehty, esitutkinnan kohteena toista kertaa ja 2 vuotta palkatonta virkavapaata.
Eikö mene viesti perille?
https://www.hameensanomat.fi/p
- Anonyymi
Eikös Liskillä ollut jotain hämäriä touhuja Ilkkalan kanssa?
- Anonyymi
Kiusallista hyshys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä881755Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2731638Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881416Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1731330- 57935
- 50908
- 66894
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em67889Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40881Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48848