Jehovan todistajien järjestö on eksyttävä uskonto.
Tästä kirjoituksesta asia selvenee.
https://Jeesusonherraturku.wordpress.com/2021/07/05/totuus-jehovan-todistajista/
Kannattaako avata ovi Jehovan todistajille?
11
355
Vastaukset 11
Jos haluaa saada maailman parhaat Peräilmavinkit, niin ehdottomasti.
- Anonyymi
Aloituksessa tuo efes. 3:17: ja Kristuksen asua uskon kautta teidän sydämissänne
Se mahtaa olla vaikea pala JT:lle ?- Anonyymi
Urpo!
- Anonyymi
"On työpäivän ilta Helsingissä. Kaksi nykyajan orjaa istuu iltaa yhdessä, vaimoni Ulla ja minä. Olen lukemassa sanomalehteä ja Ulla kutoo. Ovikello soi ja menen avaamaan. Rappukäytävässä seisoo mies kädessään salkku ja 2 lehteä. Tunnistan lehdet samoiksi, joita olen joskus nähnyt kaupiteltavan kadunkulmassa, mutta ennen kuin ehdin reagoida mitenkään tai sulkea ovea, tottunut kädenliike pysäyttää minut. Mies hymyilee ja sanoo jotain tähän tapaan: »Hyvää päivää herra Äberg» — nimeni hän on lukenut oven nimikilvestä — »minulla on tärkeä asia kerrottavana teille. Tässä käytävässä on hiukan vaikeaa keskustella, joten saanko astua hetkeksi oven sisäpuolelle.» Epäröin hetken, ja tuo epäröinti, kuten näin jälkeenpäin huomaan, tuli maksamaan minulle 16 vuotta elämästäni." (Herrick Åberg, "Nykyajan Baabelin orjat")
- Anonyymi
Kannatta, silloin saat kuulla oikeaa raamatun sanaa.
Lahkot ei sitä tarjoa!- Anonyymi
Tämä on totta, AVATKAA OVENNE!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on totta, AVATKAA OVENNE!
Älä unta nää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on totta, AVATKAA OVENNE!
Tämä on totta, AVATKAA OVENNE!
Ja takaovi,jotta voivat mennä pellolle samaa tietä!
Yksikään amerikan lahkolainen ei ole tervetullut,vain he jotka ovat Kristuksessa ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä on totta, AVATKAA OVENNE!
Ja takaovi,jotta voivat mennä pellolle samaa tietä!
Yksikään amerikan lahkolainen ei ole tervetullut,vain he jotka ovat Kristuksessa !JT ovat ainoat, jotka uskoo jumalan poikaan, muut tekee Jeesuksesta itsestään isä jumalan??
- Anonyymi
Kannatta, liityt pelastettujen joukkoon!
- Anonyymi
Kyllä, vain JT ja juutalaiset pelastuu, jotka uskoo Jumalan poikaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3261434- 1111165
- 1151055
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22817- 111812
- 107758
- 18440
- 36413
- 56402
- 32398