Lauloi aikoinaan kuinka karavaanari on teiden tukko, Samuli voisi päivittää laulun tähän päivään.
"säjhköpetteri, sähköpetteri on liikenteen inhokki, teiden tukko"
Koomista kylläkin kun nämä moraaliposeeraajat kehuvat jatkuvasti kuinka nopeita heidän autonsa ovat
"Ennen karavaanarit olivat teiden tukko, nykyään sähköautoilijat. Etenkin täällä pohjoisessa, jossa latauspisteitä harvassa ja keväällä turistiaikaan ilmiö korostuu, eräs sanoo."
"Näyttää pahasti siltä, että ”säästösyistä” alinopeutta ajavista sähköautoilijoista on tulossa samankaltaisia pitkien letkojen vetäjiä kuin karavaanareista. Molemmat aiheuttavat muille tiellä liikkujille ylimääräisiä vaaratilanteita ohitusten takia."
https://www.is.fi/autot/art-2000010674756.html
Samuli Edelmann
4
365
Vastaukset
- Anonyymi
Suomipopin hovimuusikko Ilkka voisi tehdä tuosta laulun, siinä yhdistyisi huumori ja fakta kivasti.
- Anonyymi
Ei tarvitse tehdä. Lapsellisille polttistörpöille on jo tehty juuri sopiva lastenlaulu.
Keke Rosberg formula rock. Auto on turbo kuski on urpo.
Lopuille pölvästeille sopii hyvin Sä kuulut päivään jokaiseen.
Sanoittaja Ilkan isä Watt. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tarvitse tehdä. Lapsellisille polttistörpöille on jo tehty juuri sopiva lastenlaulu.
Keke Rosberg formula rock. Auto on turbo kuski on urpo.
Lopuille pölvästeille sopii hyvin Sä kuulut päivään jokaiseen.
Sanoittaja Ilkan isä Watt.Sähköpellet on pahasti kolhineet päänsä, eikä se siitä enää ennalleen palaudu.
HEH HEH
- Anonyymi
Naurattaa kun teslapellet kiihdyttää motarin rampista täysillä ja hetken kuluttua nopeus putoaa kahdeksaan-yhdeksäänkyppiin ja ajelen 1,6 litraisella diesel golffillani ohi 120km/h nopeutta, ei tartte pelätä et range loppuu vaikka lähtis helsingistä ouluun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611149- 42881
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että322644- 51641
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114614- 51608
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 75556
- 56554