EK-Ylen nepotismin kissat kermakupilla, sananvapauksien estämishiiret pöydillä

Anonyymi-ap

Jo pariin päivään taaskaan, eivät eläkeläisköyhiksi tehdyt Suomen kansalaiset, ole saaneet osallistua EK-Ylen "keskusteluihin", päivän poliittisista, ym tärkeistä yhteiskunnallisista asioista.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010675680.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

Koetimme ensin pitää teknisinä ongelmina, vaan tuskin ne montaa päivää voivat jatkua, budjeteilla joita jälleen kansalta ryövätään, jonninjoutavan sirkuksen pyörittämiseen, aidon tiedonvälityksen kustannuksella.

Aidot sanan- ja mielipiteidenvapaudet ovat Suomen perustuslakiin kirjattu ihmis-kansalaisoikeuksia jokaiselle Suomen kansalaiselle. Miten on mahdollista, että ne eivät enää aikoihin, ole aidosti toteutuneet perustuslain vastaisin pakkomaksuin, rahoitettavassa EK-Ylessä ?

6

1119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      YLEssä on vain huijareita ja varkaita valetyöpaikoissaan.

      • Anonyymi

        Ihan normaalia kunnan ja valtion laitoksissa.
        Eivät vittumaisen toimistotädit edes pystyisi työllistymään muuallle, ainakaan "asiakaspalvelijaksi"


    • Anonyymi

      Yksityistetty perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla, jättisummilla turhuuteen eli verokeitaisiin rahoitettava laitos, pitäisi siirtää omavaraisuuteen, ja lopettaa kansan selkänahoista rahoittaminen, kun ei ole tarkoituskaan olla riippumaton, sananvapauksia turvaava media.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18532051/yle-on-jarjestanyt-henkilostolleen-40-koulutusta-monimuotoisuudesta---budjetti-salattu#comment-130081916

      Eläkeläisväestö ei jälleen muutamaan päivään jo, ole saanut osallistua muka-keskusteluihin, EK-Ylessä jatkuvaa ikärasismia, sovinismia, teipin vetämistä köyhiksi tehtyjen eläkeläisten suiden eteen, ilmeisesti eläkeläisköyhiksi tehdyt, veroparatiisi-sote-ihmiskaupan orjat, ovat uhka EK-Ylen jättirahoitukselle.

    • Anonyymi

      Teimme varmuuden vuoksi ilmoituksen teknisistä ongelmista, kun jo kohta kolmeen vrk:teen ei ole voinut osallistua uutissivujen keskusteluihin, että jos vika olisikin tekninen, eikä sananvapauksien estämistä, mutta emme ole ihan varmoja, lähtikö se teknisen vian ilmoituskaan, kun jäi jotenkin siihen ruutuun , vaikka eri tavoin koetettiin.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      62
      4479
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      159
      3368
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2687
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2594
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      135
      2537
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1731
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1600
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      39
      1297
    Aihe