EK-Ylen nepotismin kissat kermakupilla, sananvapauksien estämishiiret pöydillä

Anonyymi-ap

Jo pariin päivään taaskaan, eivät eläkeläisköyhiksi tehdyt Suomen kansalaiset, ole saaneet osallistua EK-Ylen "keskusteluihin", päivän poliittisista, ym tärkeistä yhteiskunnallisista asioista.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010675680.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

Koetimme ensin pitää teknisinä ongelmina, vaan tuskin ne montaa päivää voivat jatkua, budjeteilla joita jälleen kansalta ryövätään, jonninjoutavan sirkuksen pyörittämiseen, aidon tiedonvälityksen kustannuksella.

Aidot sanan- ja mielipiteidenvapaudet ovat Suomen perustuslakiin kirjattu ihmis-kansalaisoikeuksia jokaiselle Suomen kansalaiselle. Miten on mahdollista, että ne eivät enää aikoihin, ole aidosti toteutuneet perustuslain vastaisin pakkomaksuin, rahoitettavassa EK-Ylessä ?

6

1167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      YLEssä on vain huijareita ja varkaita valetyöpaikoissaan.

      • Anonyymi

        Ihan normaalia kunnan ja valtion laitoksissa.
        Eivät vittumaisen toimistotädit edes pystyisi työllistymään muuallle, ainakaan "asiakaspalvelijaksi"


    • Anonyymi

      Yksityistetty perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla, jättisummilla turhuuteen eli verokeitaisiin rahoitettava laitos, pitäisi siirtää omavaraisuuteen, ja lopettaa kansan selkänahoista rahoittaminen, kun ei ole tarkoituskaan olla riippumaton, sananvapauksia turvaava media.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18532051/yle-on-jarjestanyt-henkilostolleen-40-koulutusta-monimuotoisuudesta---budjetti-salattu#comment-130081916

      Eläkeläisväestö ei jälleen muutamaan päivään jo, ole saanut osallistua muka-keskusteluihin, EK-Ylessä jatkuvaa ikärasismia, sovinismia, teipin vetämistä köyhiksi tehtyjen eläkeläisten suiden eteen, ilmeisesti eläkeläisköyhiksi tehdyt, veroparatiisi-sote-ihmiskaupan orjat, ovat uhka EK-Ylen jättirahoitukselle.

    • Anonyymi

      Teimme varmuuden vuoksi ilmoituksen teknisistä ongelmista, kun jo kohta kolmeen vrk:teen ei ole voinut osallistua uutissivujen keskusteluihin, että jos vika olisikin tekninen, eikä sananvapauksien estämistä, mutta emme ole ihan varmoja, lähtikö se teknisen vian ilmoituskaan, kun jäi jotenkin siihen ruutuun , vaikka eri tavoin koetettiin.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      69
      3804
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3179
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      100
      2441
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1659
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1418
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      98
      1290
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      47
      1229
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      50
      1031
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1031
    10. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1030
    Aihe