PetosKokPersujen kestovaalilupaukset EK-Ylen lakkauttamisesta, mihinkäs ne jäivätkään?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
EK-Yle nuoleskelee äärioikeistohallituksen pörssipopulisteja ja saa siitä palkaksi vain näennäisen pikkunipistyksen, tuolle yksityistetylle, Yle-nimeä käyttävälle, AutokratiaUsan pörssivarkaiden Disinformaatiota ja äärioikeistopropagandaa levittävälle firmalle.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi
Jo toista viikkoa totaalinen sananvapauksien estäminen Suomen kansalaiselle, pelkästään poliittisista syistä, eli eri mieltä tuon AutokratiaUsa-vetoisen, äärioikeiston pörssirikollisten yksityisen Yle-nimeä käyttävän firman kanssa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999
Koettivat laittaa kommentointia uutiskeskustelussa koettaneen, tekniseksi viaksi, selkeän sananvapauksien tahallisen ja tarkoituksellisen estämisen. Syynä tietenkin äärioikeistohallituksen mielistely, turhuukseen kuten korruptiopoliitikoiden häämatkoihin, tärvättävän budjetin lakkauttamisen vaatiminen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia
50 miljoonan näennäinen nipistys, tuosta järkyttävää jättibudjettia nauttivalle, täysin yksityistetylle, poliittisesti selkeän äärioikeistolaiselle, pörssikeinottelijoiden firmalle median verukkeella, ei riitä mihinkään. EK-Ylen lakkauttamisesta pitää voida keskustella.
Pikkunipistys yksityistetyn EK-Ylen budjetista, pelkkää populismia ei riitä mihinkään
7
2148
Vastaukset
- Anonyymi
PetosKokPersujen pitkäaikaisin kestovaalilupaus, on ollut juurikin EK-Ylen lakkauttaminen. Suomen kansan ei kuulu kustantaa, itseensä kohdistuvaa äärioikeistolaista veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden propgandaa ja AutokratiaUsan pörssimogulien aivopesua, disinformaatiota ym taloudellista väkivaltaa kansaamme kohtaan.
- Anonyymi
Tietävätkö kaikki Suomen kansalaiset, että heillä olisi perustuslailliset oikeudet, aidosti riippumattomaan ja puolueettomaan tiedonvälitykseen, kaikista yhteiskunnan ja kansalaisten elämiin vaikuttavista asioista ja ongelmista valtiossa ?
- Anonyymi
Moni ei osaa olla edes klikkaamatta, ek-medioitten täysin turhia julkkis-korruptiopoliitikko-jne juoruja, täysin tyhjäpäisiä juttuja. Klikkauskontrolli oppimatta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18582409/erittain-laaja-kannatus-2-500ekk-minimielakkeille-suomen-kansan-keskuudessa - Anonyymi
PetosKokPers petti vaalilupauksensa, eivät ne mitään leikanneet, vähän järjestelivät mukaleikkauksia, että näyttäisi siltä, samaa valehtelua kuin kaikki muutkin vaalilupaukset.
- Anonyymi
Valeleikkaus, eivät ne mitään leikanneet, vähän järjestelivät, että näyttäisi siltä, rasismikorttia tottelevien äärioikeistoalamaisten harhauttamista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi - Anonyymi
PetosPersKokoomus valehteli äänestäjilleen.
- Anonyymi
VALELEIKKAUS on pelkkä järjestely, todennäköisesti siirsivät toista kautta lisää rahaa tuolle yksityiselle AutokratiaUsan pörssirikollisten, naton, äärioikeiston isoimpien talousrikollisten ja korruptiopäättäjien propaganda-disinformaatio-manipulaatio-mainoskanavalle, jossa Suomen kansalaisten sananvapaudet, esim. tämän kirjoittajan, ovat estettyinä ns. keskusteluissa jo kaksi viikkoa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18504199/maahanmuuttajien-maarat-2023-ovat-ennatyssuuret-tiedottaa-tilastokeskus#comment-129538535
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746344MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415418Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624279NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734142Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673901Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.751233- 3281095
- 601060
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32880Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831