PetosKokPersujen kestovaalilupaukset EK-Ylen lakkauttamisesta, mihinkäs ne jäivätkään?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
EK-Yle nuoleskelee äärioikeistohallituksen pörssipopulisteja ja saa siitä palkaksi vain näennäisen pikkunipistyksen, tuolle yksityistetylle, Yle-nimeä käyttävälle, AutokratiaUsan pörssivarkaiden Disinformaatiota ja äärioikeistopropagandaa levittävälle firmalle.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi
Jo toista viikkoa totaalinen sananvapauksien estäminen Suomen kansalaiselle, pelkästään poliittisista syistä, eli eri mieltä tuon AutokratiaUsa-vetoisen, äärioikeiston pörssirikollisten yksityisen Yle-nimeä käyttävän firman kanssa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999
Koettivat laittaa kommentointia uutiskeskustelussa koettaneen, tekniseksi viaksi, selkeän sananvapauksien tahallisen ja tarkoituksellisen estämisen. Syynä tietenkin äärioikeistohallituksen mielistely, turhuukseen kuten korruptiopoliitikoiden häämatkoihin, tärvättävän budjetin lakkauttamisen vaatiminen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia
50 miljoonan näennäinen nipistys, tuosta järkyttävää jättibudjettia nauttivalle, täysin yksityistetylle, poliittisesti selkeän äärioikeistolaiselle, pörssikeinottelijoiden firmalle median verukkeella, ei riitä mihinkään. EK-Ylen lakkauttamisesta pitää voida keskustella.
Pikkunipistys yksityistetyn EK-Ylen budjetista, pelkkää populismia ei riitä mihinkään
7
1845
Vastaukset
- Anonyymi
PetosKokPersujen pitkäaikaisin kestovaalilupaus, on ollut juurikin EK-Ylen lakkauttaminen. Suomen kansan ei kuulu kustantaa, itseensä kohdistuvaa äärioikeistolaista veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden propgandaa ja AutokratiaUsan pörssimogulien aivopesua, disinformaatiota ym taloudellista väkivaltaa kansaamme kohtaan.
- Anonyymi
Tietävätkö kaikki Suomen kansalaiset, että heillä olisi perustuslailliset oikeudet, aidosti riippumattomaan ja puolueettomaan tiedonvälitykseen, kaikista yhteiskunnan ja kansalaisten elämiin vaikuttavista asioista ja ongelmista valtiossa ?
- Anonyymi
Moni ei osaa olla edes klikkaamatta, ek-medioitten täysin turhia julkkis-korruptiopoliitikko-jne juoruja, täysin tyhjäpäisiä juttuja. Klikkauskontrolli oppimatta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18582409/erittain-laaja-kannatus-2-500ekk-minimielakkeille-suomen-kansan-keskuudessa - Anonyymi
PetosKokPers petti vaalilupauksensa, eivät ne mitään leikanneet, vähän järjestelivät mukaleikkauksia, että näyttäisi siltä, samaa valehtelua kuin kaikki muutkin vaalilupaukset.
- Anonyymi
Valeleikkaus, eivät ne mitään leikanneet, vähän järjestelivät, että näyttäisi siltä, rasismikorttia tottelevien äärioikeistoalamaisten harhauttamista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi - Anonyymi
PetosPersKokoomus valehteli äänestäjilleen.
- Anonyymi
VALELEIKKAUS on pelkkä järjestely, todennäköisesti siirsivät toista kautta lisää rahaa tuolle yksityiselle AutokratiaUsan pörssirikollisten, naton, äärioikeiston isoimpien talousrikollisten ja korruptiopäättäjien propaganda-disinformaatio-manipulaatio-mainoskanavalle, jossa Suomen kansalaisten sananvapaudet, esim. tämän kirjoittajan, ovat estettyinä ns. keskusteluissa jo kaksi viikkoa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18504199/maahanmuuttajien-maarat-2023-ovat-ennatyssuuret-tiedottaa-tilastokeskus#comment-129538535
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1066852- 954341
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista463606Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483462- 503379
- 1833360
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242889- 672534
- 422414
- 131784