Kiviahon suunnitelmat ovat maailmoja syleileviä ja miljardien eurojen rahoituksen tarvitsevia.
Lappajärvi on hyvämaineinen pitäjä. Hyvämaineisen ei kannata millään tavalla edistää järjen vastaisia riskibisneksiä.
Kuntaa suurempi vastuu on tietysti konkurssipesän toimijoilla, joilta voidaan odottaa terveen järjen käyttöä ja harkintaa.
Kivitippu ei kehity hyväksi asiakkaitaan palvelevaksi hotelliksi unelmilla sukellusveneistä.
Pitäjän maineen vaalimisen paikka ja aika on nyt ja Nykälässä.
Hillitkää nyt hemmetissä sitä suuruudenhullua Kivitipun ostajaa
12
700
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäs sitä rajoittamaan jos on massi kunnossa millä toimia
- Anonyymi
Onko maissi kunnossa?
- Anonyymi
Olisiko velkojilla joku mahdollisuus estää tämä kauppa? Millekkään huijariyritykselle ei pidä Kivitippua myydä.
Onko tuon yrityksen tarkoitus olla jonkinlainen yritystukien väärinkäyttäjä vai mikä? - Anonyymi
Taitaa olla vuosisadan puhallus tuo kivitipun osto.
- Anonyymi
Notta superpesis ja sopupeli notta rahaa on het monta miljuunaa
- Anonyymi
Lappajärven kunnan ja muiden yrittäjien kannattaa olla nyt hyvin varovainen tämän uuden mahdollisen Kivitipun yrityksen kanssa. Ei pidä luvata mitään tälle yritykselle ettei käy niin kuin Soinissa Vuorenmaan laskettelukeskuksen kanssa kävi. Siellä alkoi yrittäjä vaatimaan kunnalta kaikenlaisia tekaistuja korvauksia.
- Anonyymi
Kunnalla ei ole mitään tekemistä tämän kaupan suhteen.Sama tieto mitä lehdistä luetaan
- Anonyymi
Tehään sauna. saunatontulla on huva maine
- Anonyymi
Lappajärven maine? Kyllä täysin verrattavissa Kuningas Arthuriin.
Kummatkin täysiä satuolentoja. - Anonyymi
Nämä uudet Kivitipun nettisivut on kyllä huvittavan näköiset =D Yrittääkö uusi yritys trollata lappajärveläisiä?
https://pearl-spa-sporting-resort-lappajarvi-of-finland.webnode.fi/ - Anonyymi
Ei ihme että nämä koijarit etsii maaseudun kunnista tällaisia kohteita jos näin helposti menee vipuun päättäjät ja innoissaan odotetaan suuren visionäärin aikaansaanoksia.
Kyllä viedään mehtäpöykäreitä 100-0 tässä - Anonyymi
Tuu tee tu tööti tuu
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 807792
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on857781Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1676110Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist575063- 94769
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204189Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53930- 383682
- 353668
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..353543