Päivä käyntiin

Anonyymi-ap

Nyt on sitä nälkää. Mutta on jotakin ihme sokerisia välipalapatukoita. Ja tietenkin riisikakut. Toissa päivänä meni paistetut pekonit ja paistetut leipäpalat. Se oli hyvä kombinaatio antaen myös mieleen hyvää.
Eilen meni paistettu pekoni ja 1kpl paistettuja kananmunia. Eilen aamulla meni alelaarin kinkkuja ja rahka. Eilen päivällä säilyke keitinkinkkua basic, salsalla lisukkeena (santa maria). Suuri ongelma aamulla oli hanahaalea vesi. Jokainen tietää mitä haalea vesi on vatsalle. Onneksi niitä piti ottaa vain viimeiset kulaukset. Mutta eipä tässä nyt sitten muuta.
Miten teillä on päivä lähtenyt käyntiin?

8

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minun ei koskaan tarvitse juoda hanahaaleaa vettä vaan jääkaappikylmää. Aina on vesipullo jääkaapissa siltä varalta että haluan kylmää. Yleensä kuitenkin juon veden huoneenlämpöisenä niin että jo illalla laitan juomapulloon pöydälle. Sopii elimistölleni paremmin kuin kylmä vesi.

    • Anonyymi

      Tupauunolla on jääkaappi muttei sähköä. Kelan antama toimeentulotuki meni rainbowin laakereihin ja sähköt katkaistiin. Puhelinta voi ladata rappukäytävän pistorasiasta.

    • Anonyymi

      Jos on nälkää, niin kannattaa tehdä vaikka sellainen makkarasoppa.
      Sillä torjuu nälkää useita päiviä.

      • Anonyymi

        Ennen oli sitä makkarakeittoa. Samalla ruoalla saattoi pärjätä jopa 2-3vrk. Nykyään ajat ovat toiset.


    • Anonyymi

      Kiinnostas tietää aloittajan kolesteroliarvot ja painon kun niin moskaa tunkee suuhunsa jo on ihme ettei diabetes2 saa.Kunnon lämmintä ruokaa helkkari ja aamulla vaikka puuroa.

      • Anonyymi

        Ei missään nimessä puuroa, leipiä tai mitään muuta roskaruokaa. Ei ihme, että ihmiset ovat sairaita, kun eivät osaa ostaa sellaisia ruokia, jotka ovat terveellisempiä.


    • Anonyymi

      Paistaa pekonia niin muistaa lisätä 100grammaa suolaa.

      • Anonyymi

        170g vain ääliöt ja saidat eläkeläiset syövät alle paketillisen


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      236
      1825
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      186
      1591
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      45
      1202
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      932
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      760
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      741
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      730
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      38
      727
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      23
      702
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      627
    Aihe