Kamala Harris on Yhdysvaltain seuraava presidentti

Tietää ennustaja Allan Lichtman, joka arvaa lähes aina oikein Amerikan presidentinvaalien lopputuloksen, ja silloinkin kun oli väärässä, niin johtui hylätyistä äänistä.

https://www.hs.fi/maailma/art-2000010679252.html
30261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

"Poikkeus vahvistaa säännön."

20.lla jaollisina vuosina valitut USA-pressatkin ovat kuolleet virassaan, kuten Garfield ja JFK....paitsi Reagan ja Bush...varmaan myös Biden,, :P

Äänestä
  • Nyt olet itse ihan hysteerinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Nyt olet itse ihan hysteerinen.

    Kerrotko vielä miten....käsittänet että tuo "20-year -jinx" oli pelkkää väärintulkintaa..ei ole "kirousta"... kommenttini olisi siis sarkasmia.

    Äänestä

Kysymys kuuluukin että alkaako sisällisota sillä captioll oli vielöä kevyttä siellä on kaikkilla kaapit täynnä aseita ja kun "vapaa" maa niin rebut ei tyydy tappioon. Jo blm mellakoissakin vallatiin kokonaisia kaupungin osia ja tuli ruumita tätä on nyt tiedossa megoilta.

Äänestä

Arvaamalla voi olla useinkin oikeassa, tosin ei kuitenkaan aina joten tämäkin arvaus on joko oikeassa tai sitten väärässä...Ja mikä erikoista, jos herra arvaisi toisin, tuskin hänen arvaustaan meillä ollenkaan noteerattaisiin...

Äänestä
  • Jeesus
    [ ] tulee
    [x] ei tule.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Jeesus
    [ ] tulee
    [x] ei tule.

    Ateisti häviää aina, tuossakin veikkauksessa! Ja muuten.

    Äänestä

Kamala voittaa ja persupelle masinoi taas vallankaappausyrityksen ja syyttelee vaalivilpistä kun huono se on.

Äänestä
  • Peruja ei ole ehdolla.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Peruja ei ole ehdolla.

    Peru on valtio etelä-amerikassa, mene sinne öyhöttämään.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Peru on valtio etelä-amerikassa, mene sinne öyhöttämään.

    Peurja ei ole ehdolla vaaleissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Peurja ei ole ehdolla vaaleissa.

    Trumpi möllöttää kuin peura ajovaloissa tajutessaan hävinneensä jo toiset vaalit peräkkäin.

    Äänestä

Kun Biden tajusi luopua, ei Trumpilla enää ollut mitään mahdollisuuksia tulla valituksi.

Äänestä
  • Verovaroilla kustannettu syyttäjänainenko presidentiksi..tuskin ymmärtää talouselämästä juuri mitään. intialainen.

    Äänestä

Putin tulee riemuitsemaan tästä voitosta

Äänestä
  • Harris on luvannut tukea Ukrainaa, sitäkö tarkoitat?

    Äänestä

  • Se on hyvä harris kutsuu putinin washington vierailulle.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Se on hyvä harris kutsuu putinin washington vierailulle.

    Pidätetään jos .....

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Pidätetään jos .....

    Noo juuri siksi se kutsun saakin myös suomeen on kutsuttu mutta ei uskalla tulla.

    Äänestä

Selvähän tuo on ollut jo aikaa. Ei ole vanhasta muistinsa kanssa sekoilevasta papparaisesta enää mitään vastusta.

Äänestä
  • Etkö ole nänyt kun donnie jamaailee? on hienot muuvit.

    Äänestä

Sille se vaikuttaa, että Allan on oikeassa. Mikäs siinä, ihan sopiva hetki, että USA saa ensimmäisen naispresidentin. Riittää Fox Newsillakin uutisoitavaa.

Äänestä
  • Sitä ei vielä tiedetä hän voi keretä vaihtamaan vielä sukupuolensa enne virkajasia täällä hän saa paljon LGBTIQA+ porukalta ääniä ne on ollut nyt vihasia ja huudelteet hänelle hamas asioiden takia.

    Äänestä

Hyvä uutinen demokraattiselle maailmalle. Huono uutinen kaikille diktatuureille.

Äänestä
  • Samaa mieltä, demokratian voitto.

    Äänestä

  • Pesti tosin on vain 4v ei siinä paljoa kerkiä maailman digtatuureja muuttaaa tai muutenkaan maailmaa toki harris voi olla 8v mutta kun sitten nämä puutin ja muut diktattorin xi yms. johtaa maitaan vuosikymmeniä ja monella arambimaalla ja p korea niin kaikki valta on aina yhdellä suvulla.

    Äänestä

Mitä väliä!Kuka on Amerikan presidentinä on.
Muuttakaa sinne,lämmitelkää roskapöntöillä ja nauttikaa ruokakorteista.
Samalla voitte nukkua loppuelämänne ulkoilmassa,pahvilaatikoissa.

Äänestä
  • Silti USA on turvaamassa vapautta ja demokratiaa. Onneksi.

    Äänestä

No niin eli nyt on aika tulla Lichtmanille tilastotappio, näin käy AINA, ennemmin tai myöhemmin.

Äänestä

Putinkin kannattaa kamalaa, kuten kaikki punikit.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tietää ennustaja Allan Lichtman, joka arvaa lähes aina oikein Amerikan presidentinvaalien lopputuloksen, ja silloinkin kun oli väärässä, niin johtui hylätyistä äänistä.

https://www.hs.fi/maailma/art-2000010679252.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu