Hyvä juttu kun Orpo otti vastaan Venäjän oppositio edustajia. Suomen pitää tulla toimeen Venäjän kanssa eikä ikuisesti voida vihoitella sen maan kanssa. Tämä edellyttää että tosiaan nykyinen hirmuhallinto luhistuu ja rauhaa rakastavat voimat saisi vallan. Tämä lienee turha toive lyhyellä aikavälillä.
Venäjän opposition vierailu
Anonyymi-ap
4185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
NATO on hyvä asia jokatapauksessa. Aloittaja
Vaikka Suomi on Natossa, ja jos Venäjällä tulee rauhanomaiset päättäjät joskus hamassa tulevaisuudessa, silti on hyvä että Natossa ollaan. Saavat niin sotaisat kuin rauhaa rakastavat johtajat siellä totutella ajatukseen.
Mielestäni tämä ei estä välien normalisointia. Onhan Norjakin ollut Natossa pitkään eikä heillä mitään kärhämää ole ollut normaalisti.
Uskon että rauhaa rakastavat johtajat siellä ymmärtää sen että NATO ei hyökkää heidän kimppuun ensin. Tämä nykyinen hallitus ei sitä myönnä.
Siis Venäjän nykyinen hallitus.