Euroopan piti olla joku päästöjen leikkaamisen
edelläkävijä.Ollaan tultu tiĺanteeseen,ei vois
vähempää kiinnostaa.Autojen sähköistämisestäkin tuli floppi.Sähköautot
makaa varastoissa,juuri kukaan ei ole niistä
Euroopassa kiinnostunut,paitsi Norjalaiset.
Norja onkin hyvä laboratorio testata.Näemme
sitten kun ensimmäiset laajasti käyttöön otetut
patteriautot tulee käyttöikänsä päähän.Tuleeko
Niistä ongelma?
edelläkävijä.Ollaan tultu tiĺanteeseen,ei vois
vähempää kiinnostaa.Autojen sähköistämisestäkin tuli floppi.Sähköautot
makaa varastoissa,juuri kukaan ei ole niistä
Euroopassa kiinnostunut,paitsi Norjalaiset.
Norja onkin hyvä laboratorio testata.Näemme
sitten kun ensimmäiset laajasti käyttöön otetut
patteriautot tulee käyttöikänsä päähän.Tuleeko
Niistä ongelma?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nyt on aivan oikeitakin huolenaiheita, ei enää ennätä eikä huvita vouhottaa turhista.
Kysykää vaikka jätehuoltopomolta.
Vastaa että kierrättäminen on lopetettava ja CO2-päästöjä lisättävä.
Eli kotitalousjäte poltettava jottei saada varsinkaan kierrätysmuovia,
Raskaat saastuttavat jätepuristinautot ruostuisivat käyttämättöminä jos tyhjiä keräysastioita ei ajeltaisi tutkimassa
Ainoa maa joka ei ole ilmastohömpää sivuuttanut on tietenkin Suomi.
Me ollaan se tyhmin serkku jolta viedään tuhkatkin pesästä...
kalliiksi on tullut EU aika suomelle , paljon vaatimuksia esin vihreä ajatusmaailma ja muut maat suoltaa paskaa mereen suoraan raakana putkista ja laivoista ilman mitään velvoitteira,samoin tehtaat sellaiset pöhötykset savupiipuista että ihmisten todella vaarallista HENGITTÄÄ ILMAN MASKEJA.
Kaikenlaisia määräyksiä ja nootteja ja suomi maksaa itsensä kipeäksi pelastaessaan maailman
samoin olemme lainanneet eu määrätessä espanjalle ja muille maille miljadreja joita emme koskaan tulee samaan takaisin ja ne maat porskuttaa komjasti , suomen talouden tila ihan suossa ja alamäki jatkuu konkurssien , työttömyyden lisääntyessä, irtisanotttuja valtavat määrät.onnneksi suomen hallitus hoitaa johtajille esim hussin sairaalan johtajille kovat bonukset samaan aikaan kun henkilökuntaa irtisanotaan ja ministereille suuremmat palkat ja lisäksi kokousrahat päälle jotka vastaavat siivojien kuukausipalkkaa. nato tulee viemään ihan hirveöästi rahaa kun täytyy tehdä lokoisat olot ja olla vieraanvaraisia naton päällystölle.
matuille maksetaan samoin enemmänkuin siivojille että täällä heillä lokoisat olot, on sitten työttöminä taikka opiskelijoita ei huolta kyllä suomi hoitaa heille kaiken hyvän suomalaisten taviksien tietty pitää maksaa veroja lisää ja velkaa ottaa taas miljardeja lisää että tämä kaikki herrojen hyvinvointi on mahdollista , rikkaat rikastuu ja köyhät köyhtyy, vanhukset ja vammaiset jätetään hoitamatta ja heidän omaishoitajat voidaan jättää ilman hoitokorvauksia ihan silmää rapäyttämättä .
jätehuoltofimat edelleenkin pakottavat pientaloasukaat poltattamaan kotitalousjätteensä.
Monikin lajittelisi ja veisi Sortti-asemille saaden samalla liikuntaa.
Ympäristövihamielinen jätehuoltomafia lisää näin CO2-päästoä ja öljynkulutusta
MUTKU ...
Sekajätemafia tienaa mukavasti noin miljoonan pientalon jäteastioita kolistellen
Sähköautot ovat poliitikkojen luomus, ei jatkoon.
On huolestuttavampia asioitakin, Euroopan per.set.tä kutittaa sota, joka eskaloituu lähivuosina. Siinä ei paljon ilmastoasiat kiinnosta, kun pitää saada aseteollisuus käyntiin ja pumppaamaan rautaa.
Sielä huomattu että pelissä on liikaa tunnepuhetta joka on Suomessa muodostunut jo ongelmaksi
https://yle.fi/a/74-20111130