Suomifinnin luontosuhde

Raakkujen kohtalo on sama kuin metsien ja luontoa media ulkopuolisessa elämässä suojelevien ihmisten kohtalo.  Arvokkaita vain lihoina perillisten illallispöydässä.
386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Täyttä totta.

Äänestä

Osakesalkusta ei ole edes pelastusveneeksi, mutta metsärahoilla voi ostaa pikkulapsia Thaimaassa.

Äänestä

PS oli muuten ainoa hallituspuolue, joka vastusti ministeri Mykkäsen aloitetta raakkujokien suojelun parantamisesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Raakkujen kohtalo on sama kuin metsien ja luontoa media ulkopuolisessa elämässä suojelevien ihmisten kohtalo.  Arvokkaita vain lihoina perillisten illallispöydässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu