Puolikas pussi eineslihapullia(koko pussi maksoi 0,99€ eli noin 50cnt tähän ateriaan) ,kirsikka tomaatteja puoli rasiaa (rasia maksoi jotain euron pintaan) ja kurkkua puolikas (muutaman kymmenen senttiä) ja lasi maitoa noin 20cnt.
Halpa ateria
25
352
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on kyllä edullinen ateria ja ihan hyväkin sellainen vielä.
Itse taas eilen keitin muutaman perunan, olin ostanut Prismasta kesäperunoita 50 sentin kilohinnalla.
Siihen lisukkeeksi Coopin sinappisilliä, mikä maksaa 2,95€/prk Prismassa.
Syön noista useamman päivän, joten aterian hinnaksi ei tule kovinkaan paljoa.- Anonyymi
Juuri näin
- Anonyymi
Tosi hyvä ja luova kombinaatio. Voi, kunpa itsekin osaisi keksiä tuollaisia kokonaisuuksia. Erityisesti kurkku on viimeaikoina ollut vaikeasti saatavaa elintarviketta. Ja tomaatitkin haastavia. Ja vielä klassikoista lasillinen maitoa.
Oikein kovasti onnea kaiken sen onnen kanssa, jonka kanssa olet saanut olla tekemisissä. Kokonainen ravintoannos on aina kokonainen annos ravintoa.- Anonyymi
Kurkkua ja tomaatteja voi hankkia kaupasta MYÖS ostamalla
- Anonyymi
Itse lisäisin tuohon perunaa.
- Anonyymi
Kuka jotain halpoja eines "lihapullia" oikein syö kumipullia ne on. Lihapitoisuus on aivan olematon.
- Anonyymi
Niimpä ei niitä pysty syömään, tai ne ketkä niitä syö niiltä on menny varmaan makuaisti.
- Anonyymi
Jos karsee nälkä niin kyllä noi halvat valmislihapullat menee ranskalaisten kanssa mutta hyvin harvoin.Pitkässä juoksussa kannattaa ostaa jauhelihaa ja tekee lihapullat itse.Veljen koira tykkää lidl maksalaatikosta.
- Anonyymi
Missä ihmeen juoksussa? Tuskin sinä olet juossut yläasteaikojen jälkeen. Tai no ehkä vartijoita karkuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä ihmeen juoksussa? Tuskin sinä olet juossut yläasteaikojen jälkeen. Tai no ehkä vartijoita karkuun.
Sinun työsuorituksista voi aina sanoa että on niinkuin juosten kustu.Taitaa olla märät vielä korvan takuset jossei tajua mitä on pitkässä juoksussa.
- Anonyymi
Hi hi hi hi eikö ole muuta varaa syödä kuin lidl maksalaatikkoa voi voi moniongelmaisia.
- Anonyymi
Eläkeläiset syövät vielä huonommin vain makaronia ja puuroa. Joskus jauhomakkaraa jos hurstilta natsannut
- Anonyymi
Teen usein kastikkeen einespullista.
Juustoleikkurilla silpuksi pitkittäin ja vielä poikittain.perunan kanssa, välillä makaronia.
Siitä euron paketista herkuttelee viisikin päivää.
Ketsuppia päälle.
5e menee viikossa ruokaan jos on tiukilla kuten aina on.
Kaljasta ja sätkien kärryytyksestä en tingi! - Anonyymi
Riisiä, jauhelihaa paistettuna, 5 raakaa punajuurta raastettuna, lihaliemi, kananmunasuuruste, tästä edullinen laatikkoruoka, syö ainakin 4 kertaa.
- Anonyymi
Lue niiden lihapullien tuoteseloste ja mieti sitä.
- Anonyymi
Jahas et sitten mukamas esim,makkaraa syö ni kato tuoteseloste.Jauhelihasta itse kylläkin teen lihapullat.Hätätapauksessa valmislihapullia ns,halpoja.Kivikylän pyörykät on jopa hyviä.
- Anonyymi
Miten olisi ne nakit ja makeat bataattiranskalaiset.
- Anonyymi
Hairahduin vuosien tauon jälkeen ostamaan juuri niitä 0,99 € pullia
Söin muutaman ja sitten ne lähti roskiin. Niillä ei ole mitään
tekemistä lihan kanssa ja makukin hirveää. Hävetkää siellä HK:lla . - Anonyymi
euron "liha"pullissa on munuaiset, kivekset, tissit, varpaat ym herkkuosaa.
Olen ollut teurastamolla hommissa.
hyvää ruokahalua... - Anonyymi
Samaan kategoriaan kuuluu nämä halvat uunilenkit prkl maistuu kuselta.
- Anonyymi
Tarjouksia kannattaa hakea ja hävikkiprotetiineja ostaa, jos tekee samana päivänä. Itellä pala lohta -50% 2,5€, euron perunapussi punaisia muusaantuvia perunoita. Maitoa, suolaa ja pala voita. Itse tein muusin. Lohen paitoin voissa kanssa ( puoli kiloa 3,95, riittää pitkään) ja pakastepapuja höyrytettynä puoli pakastepussia. Oli tosi sunnuntairuoka.
Ja huomiseksi jäi toinen samanlainen ateria.
Muusia jäi, lisäsin kananmunan, jauhoja saman verran kuin muusia ja paistoin pellillisen perunarieskoja 9 kpl. Iltapalaksi teen kanssa kaksi. - Anonyymi
Lihapullatkin kannattaa tehdä itse, jos siis pystyy sähköstä maksamaan. Uunipellillisen saa 2x 400 gr sikanautajauhelihaa yhteensä 4,10€. Kermaviilipurkki ja sipulikeittojauhepussi. Tule enemmän pullia ja parempia kuin noi jäännöksistä kerätyt.
Voi tehdä myös murekkeen . Tai pihvejä. 200 astetta ja 12-15 min. - Anonyymi
Tekee sillon kunnon lihapullia kun on rahoissa ja toi sipulipussikeitto sopii hyvin lihapullataikinaan tai ihan sama vaikka tekee murekkeen ja uuniin vaan.Isompi määrä ja pakastimeen.
- Anonyymi
lidlin muusipulveria tai xtran muuijauhoista voi mokkoo kylkeen.
Ne sopii leipätaikinaankin.
+hapansualakurkkuja
nam!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3932020Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121849Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2421367Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.77999Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel52961Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402928Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä33765- 56759
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70714- 63713