Tåmä kuvaa Venäjän menetettyä tulevaisuutta

Venäjä on sitonut itsensä fossiilitalouteen muut maat siirtyvät uuteen.

Venäjän koko energiavienti oli 2021 250mrd dollaria. Kiinan uusiutuviin energioihin perustuva vienti oli 2023 1600 mrd dollaria.

Onko 250mrd paljon? Se sama kuin Sveitsin kokonaisvienti.
4132
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meilä on ydinase, tsuhna!

Äänestä

Siksi se haluaisi ryöstää muut itselleen

Äänestä

" muut maat"

Eli länsimaat jotka on vain kolmasosa koko maailmasta.....

Äänestä
  • Anta meille muut maat, muuten tule paha mieli

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä on sitonut itsensä fossiilitalouteen muut maat siirtyvät uuteen.

Venäjän koko energiavienti oli 2021 250mrd dollaria. Kiinan uusiutuviin energioihin perustuva vienti oli 2023 1600 mrd dollaria.

Onko 250mrd paljon? Se sama kuin Sveitsin kokonaisvienti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu