Ette varmaan itsekään tiedä, mitä sillä tarkoitetatte. Kunhan vain hoette sitä Soinin keksimää pilkkanimeä, vaikka pidätte persujen perustajaa petturina.
Sovitaan sitten niin, että kaikki muut, paitsi "vihervassarit" ovat sysimustia äärioikeistolaisia.
Teitä sysimustia äärioikeistolaisia ohjaa tunteet ja sumea logiikka. Ei järki ja kansalaisten etu/hyvinvointi.
Sovitaan sitten niin, että kaikki muut, paitsi "vihervassarit" ovat sysimustia äärioikeistolaisia.
Teitä sysimustia äärioikeistolaisia ohjaa tunteet ja sumea logiikka. Ei järki ja kansalaisten etu/hyvinvointi.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Vihervassari on henkilö, joka haluaa muuttaa Suomen ääri-islamistiseksi kalifaatiksi. Eli ainakin minä tiedän mitä vihervassari tarkoittaa 👍👍
Kaltaisesi kirjoittajat ovat juuri sitä väkeä, joiden vuoksi Suomi24 on niin matalatasoinen. Olet kuin parasiitti, joka on netin myötä päässyt häiritsemään normaaleita ihmisiä.
No mutta kiitos samoin.
Ole hyvä.
Mitäpä jos yrittäisit vähän perustella. Eikö vihervassarit sitten halua Suomea kalifaattien Ruotsi tai Saksa kaltaiseksi.
Tai Afganistan. Eikö nuo ole samaa sarjaa kaikki?
Eli pelkkä oikeiston olkiukko. Asia olisi selvä, jos kaikki olisivat kanssasi samaa mieltä, vaan eivät ole.
Vihervassassari on nimenomaa islamilla aivopesty henkilö, joka haluaa muuttaa yhteiskuntamme kehitysmaamuslimeiden islamilaiseksi kalifaatiksi!
Perusteluja ei tule, vain huutoa äärioikeistolaisista fasistinatsirasisteista, jotka häiritsevät islamisaation etenemistä SUOMESSA!
Minäkin olin kymmenisen vuotta viherpunikki. Nykyään se on vielä naurettavampaa kuin silloin. Se on uskoa ihmisen aiheuttamaan ilmastonmuutokseen, sukupuolien valtavaan määrään, siihen, että ihmisiä on enemmän kuin yksi rotu ja että se 'valkoinen rotu' on paha paha. Se on vihaa tavallisia perheitä kohtaan, kristinuskoa kohtaan, kaikkien muiden uskontojen tai uskomusten ihailua, pakanuutta, satanismia, Suomen hyvinvointia, pienyrityksiä. Se vaatii kymppejä kaikille koulussa, ammateihin pääsyn ilman osaamista, tulot ilman työtä, oikeuden rellestää kadulla mielenosoituksissa, oikeuden tappaa lapsiaan kohtuunsa.
Silloin 70-80 -luvuilla puhuttiin otsonikadosta ja uudesta jääkaudesta. Ympäristön saastumisesta puhuttiin, ja se oli hyvä. Nythän siitä ei paljon puhuta. Tilalle on tullut ilmastouskonto. Kallis, pakottava uskonto, jossa voittajana on iso raha ja tuleva täysi tyrannia.
Juuri näin.
Perustele sinä ensin se oma väitteesi. Sinä väität, että jokin ilmiö on olemassa. Osoita siis se todeksi.
Sen jölkeen voitkin sitten kertoa, ketkä kaikki lasket vihervassareiksi. Kokoomuskin nimittäin kannattaa maahanmuuttoa.
Ei se ole pilkkanimi. Se on lyhenne.
Sana koostuu vihreistä ja muusta vasemmistosta. Nämä ovat kai olemassa?
Vai kieltääkö vassut vasemmiston olemassaolonkin.
Vassut kieltää kaiken olemassaolon jos siitä kieltämisestä on heille hyötyä.
Heidän mielestään ei ole haitallista maahanmuuttoa mutta jokainen sen näkee. Sen hinta on useita miljardeja euroja vuodessa.
Vassut kielsi vielä pari vuotta sitten että on olemassa jengiväkivalta. Nyt heidän on pakko se myöntää koska yleisön paine kävi liian suureksi.
He kieltävät että on olemassa erään uskonnon invaasio länsimaihin vaikka jokainen rehellinen sen näkee.
Vihervassari sisäministeri: maahanmuuttajajengit ei liity mitenkään maahanmuuttoon
Vassuja ohjaa aate, ei järki. Tämä näkyy ihan kaikessa. Pitääkö taas luetella?
Putinisti on hyvä ja luettelee Putlerin sotarikokset. Vassut ja vihreät eivät taida siihen kuulua..
Mutta vassujen ja persujen agitointi toisiaan vastaan kylläkin. Ja kokkareiden ja demujen.
Muistakaa, Putin ja hänen tukijansa ovat kaikki poikkeuksetta nazeja.
Minä olen puhunut että länsi on äärimmäisen naiivi eikä tee rajattomasti aseita puttelan uhkaa vastaan joten älä tule vääristelemään tänne asioita.
Minä olen puhunut että vasemmistoaate on käytännössä sama aate kuin on natsismi. Käytännössä näkee yhtäläisyydet.
Kommunismi eli vasemmistoaate ovat sisar-aatteita keskenään.
Kumpikin on sosialismi, kummassakin systeemissä kansaa pidetään kurissa asein eikä toisinajattelua sallita.
Ryssä on kommunismi. Siellä ei kgp-taustainen ukko johdossa. Tämä sama ukko on sanonut että neukkulan hajoitus oli valtava erehdys. Hän sanoo että he jahtaa natseja Ukrainassa. Natsiko natseja jahtaa? En ymmärrä
"Siellä ei kgp-taustainen ukko johdossa."
Korjaus. Siellä on kgp-taustainen ukko johdossa.
Tämä on hyvin sanottu. Samaa kuin se että vasemmisto on sitä sakkia jolla on päähänpisto että se mikä on muiden omistuksessa on myös hänen ja se mikä on hänen on vain hänen.
Äläppäs hupsuttele! Vihervasemmisto asettui rajakiistassa yhtenäisenä rintamana Putinin taakse.
Mitä se vihavassari oikein mussuttaa?
Mussun musssun ja rupsräps. Käy Kremlin tiedottajan tie vessan kautta ryypäämään
Eero Heinäluoma sai Putinin Ystävyyden merkin eli putinismin korkeimman kunnianosoituksen.
Niinhän tekin vassut hoette ilman pienintäkään totuuspohjaa persuja natseiksi ja putinisteiksi.
Kuitenkin vassuja vanha suola janottaa.
Juuri tällä hetkellä on äärettömän epäedullista olla itäisen ihmemaan ihailija näkyvästi. Se tietää kannatuksen romahdusta. Vassut sydämessään voivat olla hyvinkin vanhojen aikojen ihailijoita koskien neukkulaa.
Jos haluat islamilaisen kalifaatti suomen, äänestä vihervasemmistoa!
Kenen joukoissa seisot Isis lippua kannat…
Tiesitkö, että bysantin kreikaksi kirjoitetut numerot 600, 60 ja 6 näyttää lähes identtiseltä arabiaksi kirjoitettuun fraasiin 'allahin nimessä'. Ilmestyskirja kertoo, että jos ei ota pedon merkkiä oikeaan käteensä tai otsaansa, joutuu mestatuksi. Mikä uskonto tuleekaan mieleen tuosta?
"Vihervassari" on varsin korrekti poliittinen termi, joka tarkoittaa henkilöä joka kokee poliittisen positionsa sijoittuvan vihreiden ja vasemmistoliiton tietämille.
Punavihervassari on lyhenne demareista, vihreistä ja vsemmistolaisista. Rkp:kin taitaa mahtua joukkoon.
Niiden politiikkahan ei merkittävästi eroa toisistaan.
Viherpunikit on ryhmittymä, joista en tykkää siis laitavasemmisto ja vihreät. Viime hallituksen surkeimmat ministerit olivat vihreistä, etenkin sisäministerinä toimineet phyiHitto!
Sitä vain että vihervassarien takia auto ala varsinkin on pulassa. Volkkari meinaa lopettaa ja akkuala kusessa.....