Hoitsulla on kauna minua kohtan kun hän joka ikinen kerta hyppi minun yli eli kylmästi mene minun ohi muutama kerta sillä tavalla että on olevinan että ei kinnittä huomiotta minun kun hän kiertä pyötiä ja jaka aamu lääkkeet ja anta minulle vimeisenä ja sitten sanon hänelle että sinähän olet oikein super reilu minua kohtan mitä pitä paikkansa niin hän suttu minulle kun valittan ja sano että pitäkö meidän ruveta tekemään sillä tavalla että me annetan sinulle vasta tasa klo 8 ne aamu lääkkeet eli tosian syrjivä käytöstä kun hoitsu ajatele että hän anta muille klo 7:45 aamu lääkkeet ja minulle vasta tasan klo 8 mikä on syrjivä käytöstä.
Vårdaren har ett agg mot mig när hon hoppar över mig varje gång, det vill säga han går kallt förbi mig några gånger på ett sådant sätt att det är som om hon inte ignorerar mig när hon går runt borden och delar ut morgonmedicinen och ger åt mej sist och sedan säger jag till henne att du är rätt super hygglig mot mig, vad är korrekt och hon blir arg på mig när jag klagar och säger måste vi börja göra på detta sätt att vi ger dig morgonmedicinen exakt 8-tiden, det vill säga det är verkligen diskriminerande detta beteendet när hon ger andra medicinen 07:45 och för mig ger den exakt 8-tiden, vilket är diskriminerande beteende.
The carer has a grudge against me as she skips over me every time, meaning he coldly walks past me a few times in such a way that it's like she doesn't ignore me when she goes around the tables handing out the morning medicine and giving me last and then I tell her that you are really super nice to me, what is correct and she gets mad at me when I complain and say we have to start doing it this way that we give you the morning medicine exactly at 8 o'clock, that is it is really discriminatory this behavior when she gives others the medicine at 7:45 and for me it gives exactly 8 o'clock, which is discriminatory behavior.
Syrjintä hoitokodissa.
8
386
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö tuo nyt ole ihan sama antaako hän lääkkeet 15 minuuttia ennen klo: aa vai tasan kahdeksalta? Käytä nyt järkeäsi hyvä ihminen sentään. Aivan älytöntä ryhtyä puhumaan syrjinnästä tuon perusteella.
- Anonyymi
nykyisin , syrjintä alkaa jo siinä vaiheessa , kun on kirjattu ensimmäinen eläkepäivä alkavaksi .
- Anonyymi00005
Itse olen ollut eläkkeellä yli 30 vuotta, enkä ole vielä kovin yleisesti syrjintää kohdannut.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Itse olen ollut eläkkeellä yli 30 vuotta, enkä ole vielä kovin yleisesti syrjintää kohdannut.
Sama juttu täällä.
- Anonyymi00004
Ihanpa riippuu mistä lääkkeestä mihin vaivaan on kyse jos tarkka antoaika on oltava. Mutta jos on iso osasto niin eihän yksi ihminen voi millään antaa kaikille klo 8.
- Anonyymi00007
Tuskin sinä siihen kuolet ettet saa lääkettä 7.45 tai jopa 7.46 tai klo 7.59 tai 8.01
- Anonyymi00008
Onko tää hoitokoti Kreivinkoti?
- Anonyymi00009
Näköjään
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869