Sairaanhoitaja katsoi helsinkiläisten tietoja ilman syytä

Anonyymi-ap

"Psykiatriapalvelujen sairaanhoitaja on kirjautunut Apotti-asiakas- ja potilastieto­järjestelmässä noin 170 helsinkiläisen tietoihin ilman perusteltua syytä, Helsingin kaupunki kertoo.
Teot tapahtuivat loppuvuonna 2021. Asia tuli ilmi Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimialan sisäisessä omavalvonnassa on tullut keväällä 2024."

Tää on iha arkipäivää jokaisella pääkaupunkiseudun a-klinikalla.
Ällöttävin paikka/"ammattilaiset" löytyy vuosaaresta.
Lääkäri, hoitajat tuntunvat elävän käsityksessä et päihteitä käyttävillä potilailla ei ole minkäänlaisia oikeuksia..Näitte potilastietoja voi luovuttaa eteenpäin, vääristellä, pimittää, myydä ryssälle.. ilman minkäänlaisia seurauksia valviran puolelta.
Anonyymit palvelut sisään houkutellessa..Todellisuudessa loppuelämän kaltoinkohtelua, leimaantuminen alimpaan yhteiskuntaluokkaan hoitajien/lääkärin toimesta.. Terveisiä oppositiolta

3

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hki kaupunki julkaisee ton saman uutisen joka vuosi ja se on se tapa mien se käsittelee nää potilasietojen urkinnat. Valvira ei puutu millään tavoin potilastietojen vuotamiseen, urkintaan tai mihkää muuhunkaa. Kaikki on mennyt säännösten, lakien ja hyvien taapojen mukaisesti, mitään väärää ei ole tapahtunu. Lääkäri on oikeassa potilas, väärässä, asia on loppuun käsitelty.

    • Anonyymi

      Pieni lohtu se, että kyseinen hoitaja kyllä irtisanotaan.

    • Anonyymi

      Miksi lähes kaikki hoitsut esiintyvät nykyään jonain ammattiymmärtäjänä?
      Kallonkutistajana?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1161
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1154
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1034
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      988
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      965
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      737
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      714
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      53
      634
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      632
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      577
    Aihe